⌘K
OkumaTerminal
BIST 100 (1 Ekim – 31 Aralık 2026 bileşimi) · 2026 1. çeyrek (Ocak–Mart 2026)
BIST 100 dönem tablosu: 1Ç26
Dönemin rakamları: kim büyüdü, kimin marjı eridi, kim zarardan kâra geçti.
- Şirket
- 981Ç26
Çeyrekmilyar TL · yıllık değişim önceki yılın aynı dönemine göre
YALNIZ RAKAMLARBu dönem için şirket yorumu ve piyasa beklentisi derlenmedi: tablo ve kartlar şirketlerin KAP’a bildirdiği finansal tablolardan hesaplandı.Yorumlu son dönem: 2Ç26 →
En hızlı büyüyen hasılat
TOASO +%200,3
Tofaş
En çok marj kaybeden
OTKAR −14,8 puan
FAVÖK marjı −%2,5 → −%17,3
Dönem tablosu
98 şirket · tutarlar milyar TL · 1Ç26Şirketleri yan yana koy →Sırala
| Şirket · sektör | Hasılat | Yıllık | FAVÖK marjı (önce → şimdi) | Net kâr | Yıllık |
|---|---|---|---|---|---|
| TOASO Tofaş · Otomotiv | 95,1 | +%200,3 | %2,9 → %2,7 | 3,00 | Zarardan kâra |
| KARSN Karsan Otomotiv · Otomotiv | 4,80 | +%139,6 | −%6,4 → %16,5 | 0,10 | Zarardan kâra |
| SNGYO Sinpas GYO · Gayrimenkul | 2,70 | +%92,5 | %15,6 → %36,4 | 0,60 | +%49,4 |
| TRALT Türk Altın · Madencilik | 8,90 | +%60,8 | %15,4 → %48,1 | 1,60 | +%142,9 |
| TRMET TR Anadolu Metal · Madencilik | 9,00 | +%55,9 | %15,9 → %46,7 | 0,60 | +%72,1 |
| TRENJ TR Doğal Enerji Kaynakları · Enerji | 9,00 | +%55,8 | %16,1 → %46,8 | 0,30 | Zarardan kâra |
| CANTE Çan2 Termik A.S · Enerji | 1,90 | +%45,6 | %54,7 → %35,2 | −1,00 | Zarar sürdü |
| TCKRC Kıraç Galvaniz · Demir-çelik ve metal | 1,30 | +%44,1 | %29,3 → %33,7 | 0,40 | +%56 |
| TRGYO Torunlar GYO · Gayrimenkul | 3,40 | +%39,5 | %62,8 → %73,1 | 1,60 | +%64,2 |
| EUREN Europen Endüstri · Demir-çelik ve metal | 2,30 | +%39,3 | %16,2 → %8,2 | 0,10 | −%80,6 |
| SASA Sasa Polyester · Kimya, petrol ve plastik | 16,1 | +%36,2 | %15,1 → %19,8 | 1,70 | −%7,3 |
| RGYAS Rönesans Gayrimenkul · Gayrimenkul | 4,10 | +%35,5 | %65,7 → %69,9 | 2,80 | +%365,7 |
| CWENE Cw Enerji · Enerji | 4,30 | +%31,3 | %19,9 → %22 | 0,70 | +%98,8 |
| ODAS Odaş Elektrik Üretim · Enerji | 2,30 | +%29,7 | %60 → %38,8 | −0,70 | Zarar sürdü |
| TUPRS Tüpraş · Kimya, petrol ve plastik | 258,3 | +%24,4 | %6,1 → %6,1 | 3,70 | >+%1.000 |
| GUBRF Gübre Fabrikaları · Tarım ve gübre | 22,4 | +%23,3 | %15,5 → %22,1 | 3,10 | +%278 |
| BRSAN Borusan Boru · Demir-çelik ve metal | 18,4 | +%21,7 | %2,7 → %4,7 | 0,30 | Zarardan kâra |
| AKSA Aksa · Kimya, petrol ve plastik | 10,7 | +%18,6 | %13,8 → %17,6 | 0,70 | +%132,9 |
| AHGAZ Ahlatçı Doğalgaz · Enerji | 20,2 | +%17,3 | %18,6 → %28,9 | 2,40 | +%35,6 |
| ENERY Enerya Enerji · Enerji | 17,3 | +%17,2 | %17,2 → %21,6 | 2,20 | +%13,9 |
| PETKM Petkim · Kimya, petrol ve plastik | 27,0 | +%16,7 | −%5,4 → %0,6 | 0,30 | Zarardan kâra |
| AKFYE Akfen Yenilenebilir Enerji · Enerji | 1,80 | +%15,6 | %51,6 → %49,4 | 0,50 | −%55,9 |
| TABGD Tab Gıda · Gıda ve içecek | 13,1 | +%15,3 | %16,7 → %17 | 0,20 | −%44,7 |
| ASELS ASELSAN · Savunma | 34,3 | +%15 | %22,6 → %25,2 | 5,50 | +%86,1 |
| ISMEN İş Yatırım · Sigorta ve finans | 470,4 | +%13,7 | %1,5 → %1,1 | 0,80 | −%43,2 |
| ASTOR Astor Enerji · Elektrik ekipmanı | 9,30 | +%13 | %28 → %32,7 | 1,80 | +%52,6 |
26 / 98 gösteriliyor
Nasıl okunmalı
Büyüme ve marj kartları çeyreklik hasılatı 5 milyar TL’nin üzerindeki şirketler arasından seçilir. Sanayi ve hizmet şirketleri TMS 29 kapsamında enflasyona göre düzeltilmiş tablolar açıklıyor; onlarda yıllık değişimler reeldir. Bankalar ve sigortacılar enflasyon muhasebesi uygulamıyor: tutarları nominal, yıllık değişimlerini enflasyondan arındırıp reel yazıyoruz (nominal yanında). Bankalarda hasılat ve FAVÖK yerine net kâr ve özkaynak kârlılığı. Önceki dönemi zararda olan şirketlerde yüzde değişim yerine kısa not.