İçeriğe geç
TOASO

Tofaş

2Ç26 · 29 Temmuz 2026
+ Karşılaştır
Hedef düşürüldüNet kâr beklentiye göre +%1
Sektör
Otomotiv
Endeks
BIST 30
Ödenmiş sermaye
500 mn TL
Ana ortak
Stellantis Europe Spa · %37,9

Tofaş (TOASO), 2026 yılının 2. çeyreğinde 3,1 milyar TL net kâr açıkladı; net kâr geçen yılın aynı çeyreğine göre %33,7 arttı, hasılat reel olarak %9 arttı.

Kaynak: KAP · tarihinde güncellendi · yöntem

Dönem
Tüm çeyrekler →
2Ç26 · Nisan–Haziran 2026
00 · Genel bakış

Tek bakışta TOASO

Son 5 çeyrek · rakamlar KAP finansal tablolarından · milyar TL
Fiyat grafiği: TradingView ↗
Hasılat
100,0 milyar TL
reel +%9son 12 ay 412,3
2Ç252Ç26
Net kâr
3,1 milyar TL
reel +%33,7son 12 ay 12,7
2Ç252Ç26
FAVÖK
2,2 milyar TL
marj %2,2 · −1,4 puanson 12 ay 11,6
2Ç252Ç26
Serbest nakit akışı
−8,5 milyar TL
son 12 ay −26,2
2Ç252Ç26

Özet finansallar

Gelir tablosu, nakit akışı, bilanço ve oranlar tek yerde · milyar TLTüm tablolar →
mr TL2Ç261Ç264Ç25 ≈3Ç252Ç25Son 12 aySeyir
Gelir tablosu
Hasılat100,095,1130,087,269,4412,3
Brüt kâr6,77,19,24,25,127,2
FAVÖK2,22,64,82,12,511,6
Esas faaliyet kârı1,11,74,10,20,37,1
Net kâr3,13,05,41,21,812,7
Nakit akışı
İşletme faaliyetlerinden nakit−6,1−1,1−15,65,08,2−17,9
Yatırım harcaması−2,4−1,7−3,1−1,1−1,7−8,3
Serbest nakit akışı−8,5−2,8−18,73,96,5−26,2
Bilanço · dönem sonu
Toplam varlıklar215,8200,8173,5146,1140,8215,8
Özkaynak65,759,060,052,848,265,7
Finansal borç70,469,453,738,435,970,4
Nakit ve benzerleri11,221,220,118,816,111,2
Net borç59,148,233,519,519,959,1
Oranlar
Brüt marj%6,7%7,5%7,1%4,9%7,3%6,6
FAVÖK marjı%2,2%2,7%3,7%2,4%3,6%2,8
Net kâr marjı%3,1%3,1%4,2%1,4%2,5%3,1
Özkaynak kârlılığı · yıllık%18,8%20,3%36,1%9,2%14,5%19,3
Net borç / özkaynak0,90×0,82×0,56×0,37×0,41×0,90×

≈ kümülatif farkla hesaplandı (ör. 12 aylık − 9 aylık). Nakit akışı yalnız kümülatif raporlandığı için hep farkla bulunur. Son 12 ay dört çeyreğin toplamıdır; bilanço kalemlerinde dönem sonu değeridir. Her çeyrek kendi tarihinin parasıyla: çeyrekler arası kıyas enflasyonu da içerir.

Satış ve kâr

Tek çeyrek · milyar TL · her çeyrek kendi tarihinin parasıyla
HasılatNet kâr
69,4
1,8
2Ç25
87,2
1,2
3Ç25
130,0
5,4
4Ç25 ≈
95,1
3,0
1Ç26
100,0
3,1
2Ç26

Marjlar

Her 100 liralık satıştan kalan
Brüt marjFAVÖK marjıNet kâr marjı
%6,7%2,2%3,12Ç253Ç254Ç25 ≈1Ç262Ç26
01 · Ne oldu?

Bu çeyrek ne oldu?

Hasılat geçen yılın aynı çeyreğine göre %9 büyüdü, net kâr %33,7 arttı.*

Değişimler geçen yılın aynı çeyreğine göre · 2Ç26 rakamlarından otomatik

3 maddede
  • Net kâr (3,1 milyar TL) esas faaliyet kârını (1,1 milyar TL) aşıyor; finansman gelirleri, parasal kazanç ya da tek seferlik kalemler etkili.
  • Kâra rağmen serbest nakit akışı negatif (yaklaşık −8,5 milyar TL); yatırım harcaması ya da işletme sermayesi nakdi tüketti.
  • Net borç / özkaynak: %90 (net borç 59,1 milyar TL).
Satır arası notu · 2Ç26

İhracat ikiye katlandı, yurt içi hedef düştü.

Yeni hafif ticari araç versiyonlarıyla ihracat hacmi %110 arttı. Şirket yurt içi pazar beklentisini 1,2-1,3 milyondan 1,1-1,2 milyon adede, toplam satış hedefini 375-405 bin adede indirdi. Temettü ve yatırım harcamalarıyla net nakit, 13,8 milyar TL net borca döndü.

Net borç 13,8 milyar TL · İhracat geliri 21,3 milyar TL
02 · Kâr nereden geldi?

Satıştan net kâra: her basamakta ne kaldı

2Ç26 · milyar TL
100,0
Hasılat
−93,4
Satış maliyeti
6,7
Brüt kâr
−5,6
Faaliyet giderleri ve diğer
1,1
Esas faaliyet kârı
+2,0*
Faaliyet dışı, finansman, vergi
3,1
Net kâr

* Esas faaliyet kârı 1,1 milyar TL, net kâr 3,1 milyar TL. Aradaki 2,0 milyar TL faaliyet dışında kazanıldı: finansman, parasal kazanç ya da kayıp, vergi ve azınlık payı. Ayrıntı şirketin raporunda.

03 · Kârın kalitesi

Kâr nakde dönüyor mu?

Esas faaliyet payı
%35
kârın çoğu faaliyet dışından
%50 altı: net kârın çoğu faaliyet dışı
İşletme nakdi / net kâr
-1,97×
nakit kârın altında
2Ç26: işletme nakdi −6,1 mr TL ≈, net kâr 3,1 mr TL
Serbest nakit akışı
−8,5 mr TL

Net kâr ve işletme nakdi

Tek çeyrek · milyar TL · nakit akışı kümülatif farkla (≈)
İşletme nakdiNet kâr
8,2
1,8
2Ç25
5,0
1,2
3Ç25
−15,6
5,4
4Ç25 ≈
−1,1
3,0
1Ç26
−6,1
3,1
2Ç26
04 · Bilanço sağlığı

Borç artıyor, nakit yetiyor mu?

2Ç26 dönem sonu
Net borç
59,1 mr TL
+%197,7 yılda, nominal
Net borç / FAVÖK
5,09×
son 12 ay FAVÖK ile
Cari oran
1,50×
1'in üstünde
Nakit
11,2 mr TL
finansal borcun %16'i

Özkaynak ve net borç

Dönem sonu · milyar TL · her dönem kendi tarihinin parasıyla
ÖzkaynakNet borç
48,2
19,9
2Ç25
52,8
19,5
3Ç25
60,0
33,5
4Ç25 ≈
59,0
48,2
1Ç26
65,7
59,1
2Ç26

Ölçütlere göre

Kural ve sektör medyanına göre; puan değildir
  • Net borç / özkaynak sektör medyanından yüksek (daha borçlu)0,9×
    sektör medyanı 0,39× (21 şirket)
  • Kaldıraç sektör medyanından yüksek%69,5
    sektör medyanı %50,8 (21 şirket)
  • Cari oran 1'in üzerinde: kısa vadeli borçlar dönen varlıkla karşılanıyor1,5×
    ölçüt: 1,00× ve üzeri
05 · Sektördeki yeri

Otomotiv şirketleri arasında

Şirketin konumu sektör medyanına göre; puan değildir

2Ç26 · Otomotiv sektöründe, verisi güncel şirketler arasında · şeritte sağ taraf önde, çizgi medyan

  • Hasılat büyümesi20 şirket içinde 5.
    +%9medyan +%0,7
  • Net kâr büyümesi13 şirket içinde 5.
    +%33,7medyan −%37,7
  • FAVÖK marjı20 şirket içinde 14.
    %2,2medyan %5,1
  • Net kâr marjı20 şirket içinde 6.
    %3,1medyan −%1,7
  • Özkaynak kârlılığı20 şirket içinde 4.
    %18,8medyan −%3
  • Net borç / özkaynak21 şirket içinde 17. (düşük olan önde)
    0,9×medyan 0,39×
  • Kaldıraç21 şirket içinde 19. (düşük olan önde)
    %69,5medyan %50,8

Sektördeki benzerler

Otomotiv · büyüklüğü en yakın şirketler · son çeyrek
TOASO ve aynı sektörden büyüklüğü en yakın şirketler
ŞirketNet kâr değişimiFAVÖK marjıNet borç / özkaynak
TOASO
Tofaş · 2Ç26
+%33,7%2,20,9×
DOAS
Doğuş Otomotiv · 2Ç26
−%37,7%5,50,43×
FROTO
Ford Otosan · 2Ç26
−%44,9%4,60,62×
OTKAR
Otokar · 3Ç26
—%1,814,71×
BRISA
Brisa · 3Ç26
+%36,7%18,50,23×
TTRAK
Türk Traktör · 3Ç26
−%122,6%8,80,4×
Sektör medyanı
21 şirket
−%37,7%5,10,39×

Benzerlik yalnız sektör ve büyüklüğe (sanayide hasılat, finansta toplam varlık) göre; iş modelleri farklı olabilir. Yatırım tavsiyesi değildir.

06 · Tablolar

Mali tablolar

Geçen yılla karşılaştırma (mn TL)

İki sütun da aynı KAP raporundan, aynı tarihin parasıyla (TMS 29): değişim reeldir.

Kalem6A 20256A 2026Değişim
Gelir tablosu
Hasılat125.633201.797+%60,6
Brüt kâr8.81014.284+%62,1
FAVÖK4.1754.833+%15,7
Faaliyet kârı−8802.884eksiden artıya
Net kâr (ana ortaklık)2.1176.291+%197,2
Nakit akışı
İşletme faaliyetlerinden nakit17.095−7.202artıdan eksiye
Yatırım harcaması3.5994.119+%14,5
Serbest nakit akışı13.496−11.322artıdan eksiye
Bilanço31 Ara 202530 Haz 2026Değişim
Toplam varlıklar204.339215.813+%5,6
Özkaynak (ana ortaklık)70.69265.741−%7,0
Nakit ve kısa vadeli yatırımlar23.71511.231−%52,6
Finansal borç63.20070.365+%11,3
Stoklar19.84943.397+%118,6
Ticari alacaklar59.68758.307−%2,3
Ticari borçlar51.10859.198+%15,8

Kaynak: KAP, 2Ç26 finansal raporu.

Gelir tablosu · bilanço · nakit akışı · oranlar: 12 çeyrek, çeyreklik, kümülatif ve yıllıkTabloları aç →
07 · Grafikler

Son 12 çeyrek: gelir, kâr, nakit, marj, borç

Son 12 çeyrek

Bir göstergeye dokun, büyük grafikte açılır · Nasıl okunur?
HasılatSatış gelirleri
2Ç26100,0 mr TL▲ +%9 yıllık, reel2Ç25: 91,5 mr TL
0 mn50 mr100 mr150 mr3Ç244Ç241Ç252Ç253Ç254Ç251Ç262Ç26

kesikli çizgi: son 4 çeyreğin ortalaması (mevsim etkisini düzler) · çerçeve: geçen yılın aynı çeyreği · ≈ soluk: yaklaşık çeyrek (kümülatif farkla) · bugünün parasıyla: her çeyrek 2Ç26 sonu fiyatlarına yaklaşık TÜFE çarpanıyla taşındı; aşağıdaki tablo raporlardaki tutarları gösterir · Kaynak: KAP, 2Ç26

08 · Değerlendirme

Artılar, eksiler, izlenecekler

2Ç26 · KAP rakamlarından otomatik; yorum ya da tavsiye değildir

Değerlendirme · 2Ç26

Son çeyreğin KAP rakamlarından otomatik

Olumlu

1

Güçlenen, büyüyen

  • Net kâr yıllık %33,7 arttı (3,1 milyar TL)

Olumsuz

3

Zayıflayan, risk

  • Kârın önemli kısmı esas faaliyet dışından (finansman, parasal kazanç ya da tek seferlik)
  • Kâr nakde dönmedi: serbest nakit akışı yaklaşık −8,5 milyar TL
  • Net borç / özkaynak %90
09 · Kayıtlar

Künye, temettü, sermaye ve KAP

Açmak için satıra dokun