- Sektör
- Gayrimenkul
- Ödenmiş sermaye
- 5,0 mr TL
- Ana ortak
- Loras Holding Anonim Şirketi · %7
- Sonraki bilanço
- 9 Aylık 2026 · en geç 9 Kasım 2026
Adese AVM (ADESE), 2026 yılının 2. çeyreğinde 99 milyon TL net zarar açıkladı; geçen yılın aynı çeyreğinde kârdaydı, hasılat reel olarak %147,2 arttı.
Kaynak: KAP · tarihinde güncellendi · yöntem
Tek bakışta ADESE
| mn TL | 2Ç26 | 1Ç26 | 4Ç25 ≈ | 3Ç25 | 2Ç25 | Son 12 ay | Seyir |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir tablosu | |||||||
| Hasılat | 587 | 291 | 589 | 304 | 180 | 1.771 | |
| Brüt kâr | 86 | 90 | 190 | 150 | 86 | 517 | |
| FAVÖK | 57 | 44 | 66 | 108 | 77 | 275 | |
| Esas faaliyet kârı | 59 | 24 | 26 | 107 | 87 | 217 | |
| Net kâr | −99 | −159 | 94 | −115 | 367 | −278 | |
| Nakit akışı | |||||||
| İşletme faaliyetlerinden nakit | −344 | 399 | 22 | −143 | 812 | −65 | |
| Yatırım harcaması | −151 | −13 | −14 | −86 | −33 | −263 | |
| Serbest nakit akışı | −495 | 387 | 8 | −228 | 780 | −329 | |
| Bilanço · dönem sonu | |||||||
| Toplam varlıklar | 27.227 | 25.565 | 23.549 | 22.077 | 20.508 | 27.227 | |
| Özkaynak | 14.764 | 13.895 | 12.772 | 12.191 | 11.397 | 14.764 | |
| Finansal borç | 154 | 152 | 159 | 156 | 175 | 154 | |
| Nakit ve benzerleri | 38 | 469 | 105 | 28 | 29 | 38 | |
| Net borç | 116 | −317 | 54 | 128 | 147 | 116 | |
| Oranlar | |||||||
| Brüt marj | %14,6 | %31 | %32,3 | %49,4 | %47,7 | %29,2 | |
| FAVÖK marjı | %9,8 | %15 | %11,3 | %35,4 | %43 | %15,5 | |
| Net kâr marjı | −%16,8 | −%54,4 | %16 | −%37,9 | %203,9 | −%15,7 | |
| Özkaynak kârlılığı · yıllık | −%2,7 | −%4,6 | %3 | −%3,8 | %12,9 | −%1,9 | |
| Net borç / özkaynak | 0,01× | -0,02× | 0,00× | 0,01× | 0,01× | 0,01× | |
≈ kümülatif farkla hesaplandı (ör. 12 aylık − 9 aylık). Nakit akışı yalnız kümülatif raporlandığı için hep farkla bulunur. Son 12 ay dört çeyreğin toplamıdır; bilanço kalemlerinde dönem sonu değeridir. Her çeyrek kendi tarihinin parasıyla: çeyrekler arası kıyas enflasyonu da içerir.
Satış ve kâr
Marjlar
Bu çeyrek ne oldu?
Hasılat geçen yılın aynı çeyreğine göre %147,2 büyüdü; net sonuç 99 milyon TL zarara döndü.
Değişimler geçen yılın aynı çeyreğine göre · 2Ç26 rakamlarından otomatik
- Esas faaliyetler 59 milyon TL kâr üretti, ancak finansman giderleri ve kur etkileri sonucu net zarara çevirdi.
- FAVÖK marjı %9,8; geçen yılın aynı çeyreğinde %43 idi (−33,3 puan).
Satıştan net kâra: her basamakta ne kaldı
Kâr nakde dönüyor mu?
Net kâr ve işletme nakdi
Borç ve nakit
Özkaynak ve net borç
Ölçütlere göre
- Net borç / özkaynak sektör medyanından yüksek (daha borçlu)0,01×sektör medyanı 0,01× (59 şirket)
- Kaldıraç sektör medyanından düşük%23,2sektör medyanı %24,1 (59 şirket)
- Cari oran 1'in üzerinde: kısa vadeli borçlar dönen varlıkla karşılanıyor4,8×ölçüt: 1,00× ve üzeri
Gayrimenkul şirketleri arasında
2Ç26 · Gayrimenkul sektöründe, verisi güncel şirketler arasında · şeritte sağ taraf önde, çizgi medyan
- Hasılat büyümesi55 şirket içinde 9.+%147,2medyan +%2,2
- Net kâr büyümesi39 şirket içinde 33.−%177medyan −%79,6
- FAVÖK marjı56 şirket içinde 43.%9,8medyan %38,7
- Net kâr marjı55 şirket içinde 36.−%16,8medyan %12,8
- Özkaynak kârlılığı59 şirket içinde 44.−%2,7medyan %0,6
- Net borç / özkaynak59 şirket içinde 29. (düşük olan önde)0,01×medyan 0,01×
- Kaldıraç59 şirket içinde 28. (düşük olan önde)%23,2medyan %24,1
Sektördeki benzerler
Gayrimenkul · büyüklüğü en yakın şirketler · son çeyrekBenzerlik yalnız sektör ve büyüklüğe (sanayide hasılat, finansta toplam varlık) göre; iş modelleri farklı olabilir. Yatırım tavsiyesi değildir.
Mali tablolar
Geçen yılla karşılaştırma (mn TL)
İki sütun da aynı KAP raporundan, aynı tarihin parasıyla (TMS 29): değişim reeldir.
Kaynak: KAP, 2Ç26 finansal raporu.
Son 12 çeyrek: gelir, kâr, nakit, marj, borç
Son 12 çeyrek
Bir göstergeye dokun, büyük grafikte açılır · Nasıl okunur?kesikli çizgi: son 4 çeyreğin ortalaması (mevsim etkisini düzler) · çerçeve: geçen yılın aynı çeyreği · ≈ soluk: yaklaşık çeyrek (kümülatif farkla) · bugünün parasıyla: her çeyrek 2Ç26 sonu fiyatlarına yaklaşık TÜFE çarpanıyla taşındı; aşağıdaki tablo raporlardaki tutarları gösterir · Kaynak: KAP, 2Ç26
Artılar, eksiler, izlenecekler
Değerlendirme · 2Ç26
Son çeyreğin KAP rakamlarından otomatikOlumlu
1Güçlenen, büyüyen
- Hasılat yıllık %147,2 büyüdü
Olumsuz
2Zayıflayan, risk
- Geçen yıl kârdaydı, bu çeyrek 99 milyon TL zarar
- FAVÖK marjı %43 → %9,8
Kontrol listesi · 2Ç26
Puan değildir; her satır tek bir göstergeye bakar. Yatırım tavsiyesi değildir. Nasıl okunur?Büyüme (geçen yılın aynı çeyreğine göre)
- ✓Hasılat reel olarak arttı+%147,2 · ölçüt: geçen yıla göre reel artış
- ✗Net kâr azaldı−%177 · ölçüt: geçen yıla göre artış
Kârlılık
- ✗FAVÖK marjı geçen yılın aynı çeyreğinden düşük%9,8 · geçen yıl %43
- ✗Net kâr marjı sektör medyanının altında%-16,8 · sektör medyanı %12,8 (55 şirket)
- ✗Özkaynak kârlılığı sektör medyanının altında%-2,7 · sektör medyanı %0,6 (59 şirket)
- –Kârın kaynağı— · ölçüt: en az yarısı (yalnız net kâr artıdayken)
Borçluluk ve likidite
- ✗Net borç / özkaynak sektör medyanından yüksek (daha borçlu)0,01× · sektör medyanı 0,01× (59 şirket)
- ✓Kaldıraç sektör medyanından düşük%23,2 · sektör medyanı %24,1 (59 şirket)
- ✓Cari oran 1'in üzerinde: kısa vadeli borçlar dönen varlıkla karşılanıyor4,8× · ölçüt: 1,00× ve üzeri
Nakit
- ✗İşletme faaliyetleri nakit tükettieksi · son çeyrek (≈)
Künye, temettü, sermaye ve KAP
Faaliyet konusu
İşyeri kiralama,gayrimenkul projeleri geliştirmek ve ticaretini yapmak
Künye
- Sektör (KAP)
- Gayrimenkul Faaliyetleri
- Halka açıklık (fiili dolaşım)
- %92,8
- Ortaklık yapısı (KAP)
- Loras Holding A.Ş.%7
- Diğer%93
- Pazar
- Ana Pazar
- Bağımsız denetçi
- Ttk Bağımsız Denetim ve Yeminli Mali Müşavirlik A.Ş.
Kaynak: KAP şirket genel bilgileri, 1 Kasım 2026.
Sermaye artırımları
Kaynak: KAP sermaye artırımı / azaltımı bildirimleriBedelsiz artırımlar pay sayısını artırır; temettü tablosundaki eski yılların hisse başı tutarları bu yüzden bugünkü pay sayısıyla doğrudan karşılaştırılamaz.
Son KAP bildirimleri
Tüm bildirimler KAP'ta ↗- 19 Ağustos 2026 · Finansal rapor30.06.2026 Faaliyet Raporu
- 19 Ağustos 2026 · Finansal raporFinansal Rapor
- 17 Temmuz 2026 · Maddi Duran Varlık SatımıBağlı Ortaklığımızın Sat-Kirala-Geri Al Yöntemi İle Gayrimenkul Satışı Hk. (Düzeltme)
- 17 Temmuz 2026 · Maddi Duran Varlık SatımıSat-Kirala-Geri Al Yöntemi İle Gayrimenkul Satışı Hk.
- 1 Temmuz 2026 · Kayıtlı Sermaye Tavanı İşlemlerine İlişkin BildirimKayıtlı Sermaye Tavanı Artırımı Tescili Hk.
- ADESE son çeyrekte kâr etti mi?
- Hayır. Adese AVM, 2Ç26 döneminde 99 milyon TL net zarar açıkladı; geçen yılın aynı çeyreğinde kârdaydı.
- ADESE borçlu mu?
- 2Ç26 sonunda net borcu 116 milyon TL; bu, özkaynağının 0,01 katı. Sektör medyanı özkaynağın 0,01 katı.
- ADESE temettü veriyor mu?
- KAP kayıtlarımızda bu şirketin nakit kâr payı dağıtımı yok.
- ADESE bir sonraki bilançosunu ne zaman açıklayacak?
- 9 Aylık 2026 finansal raporu için yasal son gün 9 Kasım 2026. Şirketler raporu genellikle bu tarihten önce, akşam saatlerinde KAP'ta yayımlar.
- Adese AVM ne iş yapıyor?
- Gayrimenkul sektöründe. İşyeri kiralama,gayrimenkul projeleri geliştirmek ve ticaretini yapmak