İçeriğe geç
INTEM

İntema

3Ç26 · 27 Ekim 2026
+ Karşılaştır
Ödenmiş sermaye
19 mn TL
Ana ortak
Eczacıbaşı Yatırım Holding Ortaklığı Anonim Şirket · %46,2

İntema (INTEM), 2026 yılının 3. çeyreğinde 85 milyon TL net kâr açıkladı; net kâr geçen yılın aynı çeyreğine göre %402,3 arttı, hasılat reel olarak %21,5 arttı.

Kaynak: KAP · tarihinde güncellendi · yöntem

Dönem
Tüm çeyrekler →
3Ç26 · Temmuz–Eylül 2026
00 · Genel bakış

Tek bakışta INTEM

Son 5 çeyrek · rakamlar KAP finansal tablolarından · milyon TL
Fiyat grafiği: TradingView ↗
Hasılat
628 milyon TL
reel +%21,5son 12 ay 2,3
3Ç253Ç26
Net kâr
85 milyon TL
reel +%402,3son 12 ay 123
3Ç253Ç26
FAVÖK
202 milyon TL
marj %32,2 · +14,1 puanson 12 ay 543
3Ç253Ç26
Serbest nakit akışı
25 milyon TL
son 12 ay 99
3Ç253Ç26

Özet finansallar

Gelir tablosu, nakit akışı, bilanço ve oranlar tek yerde · milyon TLTüm tablolar →
mn TL3Ç262Ç261Ç264Ç25 ≈3Ç25Son 12 aySeyir
Gelir tablosu
Hasılat6285784716243982.301
Brüt kâr3773363042702061.286
FAVÖK2021751184772543
Esas faaliyet kârı179133943585441
Net kâr8582−13−3013123
Nakit akışı
İşletme faaliyetlerinden nakit266462314101
Yatırım harcaması−10−100−2
Serbest nakit akışı25645231399
Bilanço · dönem sonu
Toplam varlıklar4.6174.5684.2782.4763.0584.617
Özkaynak1.2101.0649208488431.210
Finansal borç988084616798
Nakit ve benzerleri2527632
Net borç967557556496
Oranlar
Brüt marj%60%58,2%64,5%43,2%51,8%55,9
FAVÖK marjı%32,2%30,3%25%7,6%18,2%23,6
Net kâr marjı%13,5%14,2−%2,8−%4,9%3,3%5,4
Özkaynak kârlılığı · yıllık%27,9%30,9−%5,7−%14,3%6,2%10,2
Net borç / özkaynak0,08×0,07×0,06×0,07×0,08×0,08×

≈ kümülatif farkla hesaplandı (ör. 12 aylık − 9 aylık). Nakit akışı yalnız kümülatif raporlandığı için hep farkla bulunur. Son 12 ay dört çeyreğin toplamıdır; bilanço kalemlerinde dönem sonu değeridir. Her çeyrek kendi tarihinin parasıyla: çeyrekler arası kıyas enflasyonu da içerir.

Satış ve kâr

Tek çeyrek · milyon TL · her çeyrek kendi tarihinin parasıyla
HasılatNet kâr
398
13
3Ç25
624
−30
4Ç25 ≈
471
−13
1Ç26
578
82
2Ç26
628
85
3Ç26

Marjlar

Her 100 liralık satıştan kalan
Brüt marjFAVÖK marjıNet kâr marjı
%60%32,2%13,53Ç254Ç25 ≈1Ç262Ç263Ç26
01 · Ne oldu?

Bu çeyrek ne oldu?

Hasılat geçen yılın aynı çeyreğine göre %21,5 büyüdü, net kâr %402,3 arttı.*

Değişimler geçen yılın aynı çeyreğine göre · 3Ç26 rakamlarından otomatik

1 maddede
  • FAVÖK marjı %32,2; geçen yılın aynı çeyreğinde %18,2 idi (+14,1 puan).
02 · Kâr nereden geldi?

Satıştan net kâra: her basamakta ne kaldı

3Ç26 · milyon TL
628
Hasılat
−251
Satış maliyeti
377
Brüt kâr
−197
Faaliyet giderleri ve diğer
179
Esas faaliyet kârı
−95*
Faaliyet dışı, finansman, vergi
85
Net kâr

* Esas faaliyet kârı 179 milyon TL, net kâr 85 milyon TL. Aradaki 95 milyon TL faaliyet dışında gitti: finansman, parasal kazanç ya da kayıp, vergi ve azınlık payı. Ayrıntı şirketin raporunda.

03 · Kârın kalitesi

Kâr nakde dönüyor mu?

Esas faaliyet payı
%212,3
kârın çoğu işin kendisinden
%50 altı: net kârın çoğu faaliyet dışı
İşletme nakdi / net kâr
0,31×
nakit kârın altında
3Ç26: işletme nakdi 26 mn TL ≈, net kâr 85 mn TL
Serbest nakit akışı
25 mn TL

Net kâr ve işletme nakdi

Tek çeyrek · milyon TL · nakit akışı kümülatif farkla (≈)
İşletme nakdiNet kâr
14
13
3Ç25
23
−30
4Ç25 ≈
46
−13
1Ç26
6
82
2Ç26
26
85
3Ç26
04 · Bilanço sağlığı

Borç artıyor, nakit yetiyor mu?

3Ç26 dönem sonu
Net borç
96 mn TL
+%49,1 yılda, nominal
Net borç / FAVÖK
0,18×
son 12 ay FAVÖK ile
Cari oran
1,32×
1'in üstünde
Nakit
2 mn TL
finansal borcun %1,9'i

Özkaynak ve net borç

Dönem sonu · milyon TL · her dönem kendi tarihinin parasıyla
ÖzkaynakNet borç
843
64
3Ç25
848
55
4Ç25 ≈
920
57
1Ç26
1,1
75
2Ç26
1,2
96
3Ç26

Ölçütlere göre

Kural ve sektör medyanına göre; puan değildir
  • Net borç / özkaynak sektör medyanından yüksek (daha borçlu)0,08×
    sektör medyanı 0,06× (53 şirket)
  • Kaldıraç sektör medyanından yüksek%73,8
    sektör medyanı %41,2 (53 şirket)
  • Cari oran 1'in üzerinde: kısa vadeli borçlar dönen varlıkla karşılanıyor1,32×
    ölçüt: 1,00× ve üzeri
05 · Sektördeki yeri

Çimento ve inşaat şirketleri arasında

Şirketin konumu sektör medyanına göre; puan değildir

3Ç26 · Çimento ve inşaat sektöründe, verisi güncel şirketler arasında · şeritte sağ taraf önde, çizgi medyan

  • Hasılat büyümesi51 şirket içinde 10.
    +%21,5medyan +%2,8
  • Net kâr büyümesi33 şirket içinde 5.
    +%402,3medyan −%12,6
  • FAVÖK marjı46 şirket içinde 5.
    %32,2medyan %12,9
  • Net kâr marjı49 şirket içinde 5.
    %13,5medyan %3,6
  • Özkaynak kârlılığı51 şirket içinde 2.
    %27,9medyan %3,8
  • Net borç / özkaynak53 şirket içinde 28. (düşük olan önde)
    0,08×medyan 0,06×
  • Kaldıraç53 şirket içinde 50. (düşük olan önde)
    %73,8medyan %41,2

Sektördeki benzerler

Çimento ve inşaat · büyüklüğü en yakın şirketler · son çeyrek
INTEM ve aynı sektörden büyüklüğü en yakın şirketler
ŞirketNet kâr değişimiFAVÖK marjıNet borç / özkaynak
INTEM
İntema · 3Ç26
+%402,3%32,20,08×
ISVEA
İsvea Seramik · 2Ç26
+%229,9—1,29×
ALBTN
Albayrak Hazır Beton · 3Ç26
+%68,4%12,3−0,26×
EPLAS
Egeplast · 2Ç26
+%397,9%9,30,05×
MZHLD
Mazhar Zorlu Holding · 2Ç26
+%288%9,33,26×
BVSAN
Bülbüloğlu Vinç · 2Ç26
−%38,5%2,40,18×
Sektör medyanı
53 şirket
−%12,6%12,90,06×

Benzerlik yalnız sektör ve büyüklüğe (sanayide hasılat, finansta toplam varlık) göre; iş modelleri farklı olabilir. Yatırım tavsiyesi değildir.

06 · Tablolar

Mali tablolar

Geçen yılla karşılaştırma (mn TL)

İki sütun da aynı KAP raporundan, aynı tarihin parasıyla (TMS 29): değişim reeldir.

Kalem9A 20259A 2026Değişim
Gelir tablosu
Hasılat1.6741.770+%5,7
Brüt kâr9381.074+%14,5
FAVÖK320512+%60,1
Faaliyet kârı256426+%66,5
Net kâr (ana ortaklık)27156+%489,4
Nakit akışı
İşletme faaliyetlerinden nakit878+%937,3
Yatırım harcaması12+%38,5
Serbest nakit akışı676>+%1.000
Bilanço31 Ara 202530 Eyl 2026Değişim
Toplam varlıklar3.0784.617+%50,0
Özkaynak (ana ortaklık)1.0551.210+%14,8
Nakit ve kısa vadeli yatırımlar72−%73,6
Finansal borç7698+%28,6
Stoklar203224+%10,2
Ticari alacaklar2.5564.094+%60,2
Ticari borçlar1.6973.034+%78,8

Kaynak: KAP, 3Ç26 finansal raporu.

Gelir tablosu · bilanço · nakit akışı · oranlar: 12 çeyrek, çeyreklik, kümülatif ve yıllıkTabloları aç →
07 · Grafikler

Son 12 çeyrek: gelir, kâr, nakit, marj, borç

Son 12 çeyrek

Bir göstergeye dokun, büyük grafikte açılır · Nasıl okunur?
HasılatSatış gelirleri
3Ç26628 mn TL▲ +%21,5 yıllık, reel3Ç25: 521 mn TL
0 mn200 mn400 mn600 mn800 mn4Ç241Ç252Ç253Ç254Ç251Ç262Ç263Ç26

kesikli çizgi: son 4 çeyreğin ortalaması (mevsim etkisini düzler) · çerçeve: geçen yılın aynı çeyreği · ≈ soluk: yaklaşık çeyrek (kümülatif farkla) · bugünün parasıyla: her çeyrek 3Ç26 sonu fiyatlarına yaklaşık TÜFE çarpanıyla taşındı; aşağıdaki tablo raporlardaki tutarları gösterir · Kaynak: KAP, 3Ç26

08 · Değerlendirme

Artılar, eksiler, izlenecekler

3Ç26 · KAP rakamlarından otomatik; yorum ya da tavsiye değildir

Değerlendirme · 3Ç26

Son çeyreğin KAP rakamlarından otomatik

Olumlu

4

Güçlenen, büyüyen

  • Net kâr yıllık %402,3 arttı (85 milyon TL)
  • FAVÖK marjı %18,2 → %32,2
  • Serbest nakit akışı pozitif (yaklaşık 25 milyon TL)
  • Hasılat yıllık %21,5 büyüdü
09 · Kayıtlar

Künye, temettü, sermaye ve KAP

Açmak için satıra dokun