İçeriğe geç
EPLAS

Egeplast

2Ç26 · 19 Ağustos 2026
+ Karşılaştır
Ödenmiş sermaye
191 mn TL
Ana ortak
Mazhar Zorlu Holding Aş · %28,2

Egeplast (EPLAS), 2026 yılının 2. çeyreğinde 62 milyon TL net kâr açıkladı; net kâr geçen yılın aynı çeyreğine göre %397,9 arttı, hasılat reel olarak %9,8 arttı.

Kaynak: KAP · tarihinde güncellendi · yöntem

Dönem
Tüm çeyrekler →
2Ç26 · Nisan–Haziran 2026
00 · Genel bakış

Tek bakışta EPLAS

Son 5 çeyrek · rakamlar KAP finansal tablolarından · milyon TL
Fiyat grafiği: TradingView ↗
Hasılat
744 milyon TL
reel +%9,8son 12 ay 2,5
2Ç252Ç26
Net kâr
62 milyon TL
reel +%397,9son 12 ay −87
2Ç252Ç26
FAVÖK
70 milyon TL
marj %9,3 · +6,4 puanson 12 ay 92
2Ç252Ç26
Serbest nakit akışı
−64 milyon TL
son 12 ay −318
2Ç252Ç26

Özet finansallar

Gelir tablosu, nakit akışı, bilanço ve oranlar tek yerde · milyon TLTüm tablolar →
mn TL2Ç261Ç264Ç25 ≈3Ç252Ç25Son 12 aySeyir
Gelir tablosu
Hasılat7445027195725132.537
Brüt kâr187118979197493
FAVÖK7026−27241592
Esas faaliyet kârı26−12−70−1321−68
Net kâr62−55−51−4310−87
Nakit akışı
İşletme faaliyetlerinden nakit−54−778−96−5−220
Yatırım harcaması−10−12−33−44−1−98
Serbest nakit akışı−64−89−25−140−6−318
Bilanço · dönem sonu
Toplam varlıklar5.9975.4065.0064.9484.4955.997
Özkaynak3.9443.6243.3433.3213.1283.944
Finansal borç219204191207131219
Nakit ve benzerleri11121871511
Net borç209192173200116209
Oranlar
Brüt marj%25,1%23,5%13,5%15,9%18,8%19,4
FAVÖK marjı%9,3%5,1−%3,8%4,2%2,9%3,6
Net kâr marjı%8,4−%11−%7,1−%7,5%1,9−%3,4
Özkaynak kârlılığı · yıllık%6,3−%6,1−%6,1−%5,1%1,2−%2,2
Net borç / özkaynak0,05×0,05×0,05×0,06×0,04×0,05×

≈ kümülatif farkla hesaplandı (ör. 12 aylık − 9 aylık). Nakit akışı yalnız kümülatif raporlandığı için hep farkla bulunur. Son 12 ay dört çeyreğin toplamıdır; bilanço kalemlerinde dönem sonu değeridir. Her çeyrek kendi tarihinin parasıyla: çeyrekler arası kıyas enflasyonu da içerir.

Satış ve kâr

Tek çeyrek · milyon TL · her çeyrek kendi tarihinin parasıyla
HasılatNet kâr
513
10
2Ç25
572
−43
3Ç25
719
−51
4Ç25 ≈
502
−55
1Ç26
744
62
2Ç26

Marjlar

Her 100 liralık satıştan kalan
Brüt marjFAVÖK marjıNet kâr marjı
%25,1%9,3%8,42Ç253Ç254Ç25 ≈1Ç262Ç26
01 · Ne oldu?

Bu çeyrek ne oldu?

Hasılat geçen yılın aynı çeyreğine göre %9,8 büyüdü, net kâr %397,9 arttı.*

Değişimler geçen yılın aynı çeyreğine göre · 2Ç26 rakamlarından otomatik

3 maddede
  • Net kâr (62 milyon TL) esas faaliyet kârını (26 milyon TL) aşıyor; finansman gelirleri, parasal kazanç ya da tek seferlik kalemler etkili.
  • FAVÖK marjı %9,3; geçen yılın aynı çeyreğinde %2,9 idi (+6,4 puan).
  • Kâra rağmen serbest nakit akışı negatif (yaklaşık −64 milyon TL); yatırım harcaması ya da işletme sermayesi nakdi tüketti.
02 · Kâr nereden geldi?

Satıştan net kâra: her basamakta ne kaldı

2Ç26 · milyon TL
744
Hasılat
−558
Satış maliyeti
187
Brüt kâr
−160
Faaliyet giderleri ve diğer
26
Esas faaliyet kârı
+36*
Faaliyet dışı, finansman, vergi
62
Net kâr

* Esas faaliyet kârı 26 milyon TL, net kâr 62 milyon TL. Aradaki 36 milyon TL faaliyet dışında kazanıldı: finansman, parasal kazanç ya da kayıp, vergi ve azınlık payı. Ayrıntı şirketin raporunda.

03 · Kârın kalitesi

Kâr nakde dönüyor mu?

Esas faaliyet payı
%42,4
kârın çoğu faaliyet dışından
%50 altı: net kârın çoğu faaliyet dışı
İşletme nakdi / net kâr
-0,87×
nakit kârın altında
2Ç26: işletme nakdi −54 mn TL ≈, net kâr 62 mn TL
Serbest nakit akışı
−64 mn TL

Net kâr ve işletme nakdi

Tek çeyrek · milyon TL · nakit akışı kümülatif farkla (≈)
İşletme nakdiNet kâr
−5
10
2Ç25
−96
−43
3Ç25
8
−51
4Ç25 ≈
−77
−55
1Ç26
−54
62
2Ç26
04 · Bilanço sağlığı

Borç artıyor, nakit yetiyor mu?

2Ç26 dönem sonu
Net borç
209 mn TL
+%79,3 yılda, nominal
Net borç / FAVÖK
2,26×
son 12 ay FAVÖK ile
Cari oran
0,55×
1'in altında
Nakit
11 mn TL
finansal borcun %5'i

Özkaynak ve net borç

Dönem sonu · milyon TL · her dönem kendi tarihinin parasıyla
ÖzkaynakNet borç
3,1
116
2Ç25
3,3
200
3Ç25
3,3
173
4Ç25 ≈
3,6
192
1Ç26
3,9
209
2Ç26

Ölçütlere göre

Kural ve sektör medyanına göre; puan değildir
  • Net borç / özkaynak sektör medyanından düşük (daha az borçlu)0,05×
    sektör medyanı 0,06× (53 şirket)
  • Kaldıraç sektör medyanından düşük%34,3
    sektör medyanı %41,2 (53 şirket)
  • Cari oran 1'in altında: dönen varlık kısa vadeli borcu karşılamıyor0,55×
    ölçüt: 1,00× ve üzeri
05 · Sektördeki yeri

Çimento ve inşaat şirketleri arasında

Şirketin konumu sektör medyanına göre; puan değildir

2Ç26 · Çimento ve inşaat sektöründe, verisi güncel şirketler arasında · şeritte sağ taraf önde, çizgi medyan

  • Hasılat büyümesi51 şirket içinde 19.
    +%9,8medyan +%2,8
  • Net kâr büyümesi33 şirket içinde 6.
    +%397,9medyan −%12,6
  • FAVÖK marjı46 şirket içinde 31.
    %9,3medyan %12,9
  • Net kâr marjı49 şirket içinde 17.
    %8,4medyan %3,6
  • Özkaynak kârlılığı51 şirket içinde 24.
    %6,3medyan %3,8
  • Net borç / özkaynak53 şirket içinde 25. (düşük olan önde)
    0,05×medyan 0,06×
  • Kaldıraç53 şirket içinde 25. (düşük olan önde)
    %34,3medyan %41,2

Sektördeki benzerler

Çimento ve inşaat · büyüklüğü en yakın şirketler · son çeyrek
EPLAS ve aynı sektörden büyüklüğü en yakın şirketler
ŞirketNet kâr değişimiFAVÖK marjıNet borç / özkaynak
EPLAS
Egeplast · 2Ç26
+%397,9%9,30,05×
MZHLD
Mazhar Zorlu Holding · 2Ç26
+%288%9,33,26×
ALBTN
Albayrak Hazır Beton · 3Ç26
+%68,4%12,3−0,26×
SERNT
Seranit Granit · 2Ç26
—%28,81,25×
MEKAG
Meka Beton · 2Ç26
—%4,1−0,19×
INTEM
İntema · 3Ç26
+%402,3%32,20,08×
Sektör medyanı
53 şirket
−%12,6%12,90,06×

Benzerlik yalnız sektör ve büyüklüğe (sanayide hasılat, finansta toplam varlık) göre; iş modelleri farklı olabilir. Yatırım tavsiyesi değildir.

06 · Tablolar

Mali tablolar

Geçen yılla karşılaştırma (mn TL)

İki sütun da aynı KAP raporundan, aynı tarihin parasıyla (TMS 29): değişim reeldir.

Kalem6A 20256A 2026Değişim
Gelir tablosu
Hasılat1.1741.282+%9,2
Brüt kâr195313+%60,7
FAVÖK−595eksiden artıya
Faaliyet kârı−3114eksiden artıya
Net kâr (ana ortaklık)−1213eksiden artıya
Nakit akışı
İşletme faaliyetlerinden nakit−113−131eksi büyüdü
Yatırım harcaması422+%390,9
Serbest nakit akışı−118−153eksi büyüdü
Bilanço31 Ara 202530 Haz 2026Değişim
Toplam varlıklar5.8955.997+%1,7
Özkaynak (ana ortaklık)3.9373.944+%0,2
Nakit ve kısa vadeli yatırımlar2111−%47,8
Finansal borç224219−%2,2
Stoklar341451+%32,2
Ticari alacaklar193212+%9,6
Ticari borçlar468570+%21,7

Kaynak: KAP, 2Ç26 finansal raporu.

Gelir tablosu · bilanço · nakit akışı · oranlar: 12 çeyrek, çeyreklik, kümülatif ve yıllıkTabloları aç →
07 · Grafikler

Son 12 çeyrek: gelir, kâr, nakit, marj, borç

Son 12 çeyrek

Bir göstergeye dokun, büyük grafikte açılır · Nasıl okunur?
HasılatSatış gelirleri
2Ç26744 mn TL▲ +%9,8 yıllık, reel2Ç25: 676 mn TL
0 mn250 mn500 mn750 mn1 mr3Ç244Ç241Ç252Ç253Ç254Ç251Ç262Ç26

kesikli çizgi: son 4 çeyreğin ortalaması (mevsim etkisini düzler) · çerçeve: geçen yılın aynı çeyreği · ≈ soluk: yaklaşık çeyrek (kümülatif farkla) · bugünün parasıyla: her çeyrek 2Ç26 sonu fiyatlarına yaklaşık TÜFE çarpanıyla taşındı; aşağıdaki tablo raporlardaki tutarları gösterir · Kaynak: KAP, 2Ç26

08 · Değerlendirme

Artılar, eksiler, izlenecekler

2Ç26 · KAP rakamlarından otomatik; yorum ya da tavsiye değildir

Değerlendirme · 2Ç26

Son çeyreğin KAP rakamlarından otomatik

Olumlu

2

Güçlenen, büyüyen

  • Net kâr yıllık %397,9 arttı (62 milyon TL)
  • FAVÖK marjı %2,9 → %9,3

Olumsuz

2

Zayıflayan, risk

  • Kârın önemli kısmı esas faaliyet dışından (finansman, parasal kazanç ya da tek seferlik)
  • Kâr nakde dönmedi: serbest nakit akışı yaklaşık −64 milyon TL
09 · Kayıtlar

Künye, temettü, sermaye ve KAP

Açmak için satıra dokun