- Sektör
- Gıda ve içecek
- Ödenmiş sermaye
- 31 mn TL
- Ana ortak
- Bülent Ayaz · %4,8
- Sonraki bilanço
- 9 Aylık 2026 · en geç 9 Kasım 2026
Kuvva Gıda (KUVVA), 2026 yılının 2. çeyreğinde 6 milyon TL net zarar açıkladı; zarar geçen yılın aynı çeyreğine göre küçüldü, hasılat reel olarak %71,6 azaldı.
Kaynak: KAP · tarihinde güncellendi · yöntem
Tek bakışta KUVVA
| mn TL | 2Ç26 | 1Ç26 | 4Ç25 ≈ | 3Ç25 | 2Ç25 | Son 12 ay | Seyir |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir tablosu | |||||||
| Hasılat | 63 | 80 | 488 | 118 | 168 | 750 | |
| Brüt kâr | 1 | 13 | 67 | 13 | 10 | 94 | |
| FAVÖK | 22 | 131 | 226 | −40 | 112 | 339 | |
| Esas faaliyet kârı | −14 | −4 | 42 | 5 | −4 | 30 | |
| Net kâr | −6 | 20 | −253 | 24 | −69 | −216 | |
| Nakit akışı | |||||||
| İşletme faaliyetlerinden nakit | −6 | 9 | −20 | −83 | −338 | −100 | |
| Yatırım harcaması | −45 | −77 | −25 | −5 | 374 | −151 | |
| Serbest nakit akışı | −51 | −68 | −45 | −88 | 36 | −251 | |
| Bilanço · dönem sonu | |||||||
| Toplam varlıklar | 2.984 | 2.823 | 2.592 | 2.843 | 2.689 | 2.984 | |
| Özkaynak | 479 | 455 | 391 | 633 | 574 | 479 | |
| Finansal borç | 608 | 551 | 445 | 374 | 267 | 608 | |
| Nakit ve benzerleri | 3 | 3 | 3 | 18 | 29 | 3 | |
| Net borç | 606 | 548 | 442 | 356 | 238 | 606 | |
| Oranlar | |||||||
| Brüt marj | %1,1 | %16,2 | %13,8 | %10,9 | %5,8 | %12,5 | |
| FAVÖK marjı | %34,9 | %162,5 | %46,3 | −%33,6 | %67 | %45,2 | |
| Net kâr marjı | −%10 | %24,3 | −%51,8 | %20 | −%41 | −%28,9 | |
| Özkaynak kârlılığı · yıllık | −%5,3 | %17,1 | −%258,8 | %14,9 | −%47,9 | −%45,2 | |
| Net borç / özkaynak | 1,26× | 1,20× | 1,13× | 0,56× | 0,42× | 1,26× | |
≈ kümülatif farkla hesaplandı (ör. 12 aylık − 9 aylık). Nakit akışı yalnız kümülatif raporlandığı için hep farkla bulunur. Son 12 ay dört çeyreğin toplamıdır; bilanço kalemlerinde dönem sonu değeridir. Her çeyrek kendi tarihinin parasıyla: çeyrekler arası kıyas enflasyonu da içerir.
Satış ve kâr
Marjlar
Bu çeyrek ne oldu?
Hasılat geçen yılın aynı çeyreğine göre %71,6 geriledi; çeyrek 6 milyon TL zararla kapandı.
Değişimler geçen yılın aynı çeyreğine göre · 2Ç26 rakamlarından otomatik
- FAVÖK marjı %34,9; geçen yılın aynı çeyreğinde %67 idi (−32,2 puan).
- Esas faaliyetler 14 milyon TL zarar etti.
- Net borç (606 milyon TL) özkaynağın %126,4 kadarı; borçluluk yüksek.
Satıştan net kâra: her basamakta ne kaldı
Kâr nakde dönüyor mu?
Net kâr ve işletme nakdi
Borç artıyor, nakit yetiyor mu?
Özkaynak ve net borç
Ölçütlere göre
- Net borç / özkaynak sektör medyanından yüksek (daha borçlu)1,26×sektör medyanı 0,13× (59 şirket)
- Kaldıraç sektör medyanından yüksek%83,2sektör medyanı %41,2 (59 şirket)
- Cari oran 1'in altında: dönen varlık kısa vadeli borcu karşılamıyor0,26×ölçüt: 1,00× ve üzeri
Gıda ve içecek şirketleri arasında
2Ç26 · Gıda ve içecek sektöründe, verisi güncel şirketler arasında · şeritte sağ taraf önde, çizgi medyan
- Hasılat büyümesi57 şirket içinde 52.−%71,6medyan −%1,6
- FAVÖK marjı56 şirket içinde 4.%34,9medyan %11,5
- Net kâr marjı54 şirket içinde 42.−%10medyan %0,3
- Özkaynak kârlılığı59 şirket içinde 36.−%5,3medyan −%0,6
- Net borç / özkaynak59 şirket içinde 57. (düşük olan önde)1,26×medyan 0,13×
- Kaldıraç59 şirket içinde 59. (düşük olan önde)%83,2medyan %41,2
Sektördeki benzerler
Gıda ve içecek · büyüklüğü en yakın şirketler · son çeyrekBenzerlik yalnız sektör ve büyüklüğe (sanayide hasılat, finansta toplam varlık) göre; iş modelleri farklı olabilir. Yatırım tavsiyesi değildir.
Mali tablolar
Geçen yılla karşılaştırma (mn TL)
İki sütun da aynı KAP raporundan, aynı tarihin parasıyla (TMS 29): değişim reeldir.
Kaynak: KAP, 2Ç26 finansal raporu.
Son 12 çeyrek: gelir, kâr, nakit, marj, borç
Son 12 çeyrek
Bir göstergeye dokun, büyük grafikte açılır · Nasıl okunur?kesikli çizgi: son 4 çeyreğin ortalaması (mevsim etkisini düzler) · çerçeve: geçen yılın aynı çeyreği · ≈ soluk: yaklaşık çeyrek (kümülatif farkla) · bugünün parasıyla: her çeyrek 2Ç26 sonu fiyatlarına yaklaşık TÜFE çarpanıyla taşındı; aşağıdaki tablo raporlardaki tutarları gösterir · Kaynak: KAP, 2Ç26
Artılar, eksiler, izlenecekler
Değerlendirme · 2Ç26
Son çeyreğin KAP rakamlarından otomatikOlumsuz
4Zayıflayan, risk
- Çeyrek 6 milyon TL zararla kapandı
- FAVÖK marjı %67 → %34,9
- Esas faaliyetler 14 milyon TL zararda
- Hasılat yıllık %71,6 geriledi
Kontrol listesi · 2Ç26
Puan değildir; her satır tek bir göstergeye bakar. Yatırım tavsiyesi değildir. Nasıl okunur?Büyüme (geçen yılın aynı çeyreğine göre)
- ✗Hasılat reel olarak azaldı−%71,6 · ölçüt: geçen yıla göre reel artış
- –Net kâr değişimi— · ölçüt: geçen yıla göre artış
Kârlılık
- ✗FAVÖK marjı geçen yılın aynı çeyreğinden düşük%34,9 · geçen yıl %67
- ✗Net kâr marjı sektör medyanının altında%-10 · sektör medyanı %0,3 (54 şirket)
- ✗Özkaynak kârlılığı sektör medyanının altında%-5,3 · sektör medyanı %-0,6 (59 şirket)
- –Kârın kaynağı— · ölçüt: en az yarısı (yalnız net kâr artıdayken)
Borçluluk ve likidite
- ✗Net borç / özkaynak sektör medyanından yüksek (daha borçlu)1,26× · sektör medyanı 0,13× (59 şirket)
- ✗Kaldıraç sektör medyanından yüksek%83,2 · sektör medyanı %41,2 (59 şirket)
- ✗Cari oran 1'in altında: dönen varlık kısa vadeli borcu karşılamıyor0,26× · ölçüt: 1,00× ve üzeri
Nakit
- ✗İşletme faaliyetleri nakit tükettieksi · son çeyrek (≈)
Künye, temettü, sermaye ve KAP
Faaliyet konusu
Sinema, televizyon, reklam, tanıtım filmi, klip çekimi üretim ve yapımcılığı, prodüksiyonu Eğitim kurumları faaliyeti Elektrik, Elektronik, Mekanik, Enerji, İnşaat ve Taahhüt faaliyeti Gıda ve hayvancılık faaliyeti Büro ve kırtasiye Malzemeleri İthalatı, İmalatı, İhracatı, ve Dahili Ticareti
Künye
- Sektör (KAP)
- Toptan Ticaret
- Halka açıklık (fiili dolaşım)
- %85,3
- Ortaklık yapısı (KAP)
- Bülent Ayaz%4,8
- Ali Göl%4,0
- Veysi Kaynak%3,7
- Görkem Akat%3,2
- Diğer%84,3
- Ortaklıkta son değişiklikler
- 8 Eki → 18 Eki · Halka açıklık: %90,0 → %85,2
- KAP künyesinin önceki görüntüsüyle karşılaştırma; %5 altı ortaklar KAP'ta her zaman listelenmez.
- Pazar
- Alt Pazar
- Bağımsız denetçi
- Cns Bağımsız Denetim A.Ş.
Kaynak: KAP şirket genel bilgileri, 1 Kasım 2026.
Sermaye artırımları
Kaynak: KAP sermaye artırımı / azaltımı bildirimleriBedelsiz artırımlar pay sayısını artırır; temettü tablosundaki eski yılların hisse başı tutarları bu yüzden bugünkü pay sayısıyla doğrudan karşılaştırılamaz.
Fonlarda
Eylül 2026 sonu · KAP portföy dağılım raporlarıYatırım fonlarının KAP'a bildirdiği portföy dağılım raporlarından (568 rapor okundu, 425 fonda BIST payı var; yalnız haftalık rapor veren serbest fonlar ay sonu haftasının raporuyla). Emeklilik fonları KAP'ta rapor yayımlamadığı için, taranmış görüntü raporlar da okunamadığı için dahil değil. Değerler ay sonu fiyatıyla; veri yaklaşık beş hafta gecikmelidir. Fonların en çok tuttuğu hisseler →
Son KAP bildirimleri
Tüm bildirimler KAP'ta ↗- 30 Eylül 2026Şirket faaliyetlerine ilişkin Yatırımcılarımızın bilgilendirilmesi hk
- 3 Eylül 2026 · Finansal rapor30.06.2026 Yönetim Kurulu faaliyet raporu
- 3 Eylül 2026 · Finansal raporFinansal Rapor
- 3 Eylül 2026 · Finansal Tablo ve-veya Dipnot Değişikliği01.09.2026 tarihinde açıklanan 01.01.2026 30.06.2026 dönemine ait olan Finansallar ve Faaliyet Raporu ile ilgili Bağımsız Denetçi görüşü değişikliği hk.
- 1 Eylül 2026 · Finansal rapor30.06.2026 Yönetim Kurulu faaliyet raporu
- KUVVA son çeyrekte kâr etti mi?
- Hayır. Kuvva Gıda, 2Ç26 döneminde 6 milyon TL net zarar açıkladı; zarar geçen yılın aynı çeyreğine göre küçüldü.
- KUVVA borçlu mu?
- 2Ç26 sonunda net borcu 606 milyon TL; bu, özkaynağının 1,26 katı. Sektör medyanı özkaynağın 0,13 katı.
- KUVVA temettü veriyor mu?
- KAP kayıtlarımızda bu şirketin nakit kâr payı dağıtımı yok.
- KUVVA bir sonraki bilançosunu ne zaman açıklayacak?
- 9 Aylık 2026 finansal raporu için yasal son gün 9 Kasım 2026. Şirketler raporu genellikle bu tarihten önce, akşam saatlerinde KAP'ta yayımlar.
- Kuvva Gıda ne iş yapıyor?
- Gıda ve içecek sektöründe. Sinema, televizyon, reklam, tanıtım filmi, klip çekimi üretim ve yapımcılığı, prodüksiyonu Eğitim kurumları faaliyeti Elektrik, Elektronik, Mekanik, Enerji, İnşaat ve Taahhüt faaliyeti Gıda ve hayvancılık faaliyeti Büro…