İçeriğe geç
IZINV

İz Yatırım Holding

2Ç26 · 18 Ağustos 2026
+ Karşılaştır
Ödenmiş sermaye
18 mn TL
Ana ortak
Alpha Ventures Investment Llp · %29,9

İz Yatırım Holding (IZINV), 2026 yılının 2. çeyreğinde 17 milyon TL net zarar açıkladı; zarar geçen yılın aynı çeyreğine göre küçüldü, hasılat reel olarak %26,1 azaldı.

Kaynak: KAP · tarihinde güncellendi · yöntem

Dönem
Tüm çeyrekler →
2Ç26 · Nisan–Haziran 2026
00 · Genel bakış

Tek bakışta IZINV

Son 5 çeyrek · rakamlar KAP finansal tablolarından · milyon TL
Fiyat grafiği: TradingView ↗
Hasılat
10 milyon TL
reel −%26,1son 12 ay 95
2Ç252Ç26
Net kâr
−17 milyon TL
son 12 ay −58
2Ç252Ç26
FAVÖK
0 milyon TL
marj %1 · +4,7 puanson 12 ay 7
2Ç252Ç26
Serbest nakit akışı
−4 milyon TL
son 12 ay −31
2Ç252Ç26

Özet finansallar

Gelir tablosu, nakit akışı, bilanço ve oranlar tek yerde · milyon TLTüm tablolar →
mn TL2Ç261Ç264Ç25 ≈3Ç252Ç25Son 12 aySeyir
Gelir tablosu
Hasılat102038271195
Brüt kâr24139227
FAVÖK01−1607
Esas faaliyet kârı−5−5−10−1−5−20
Net kâr−17−25−9−6−25−58
Nakit akışı
İşletme faaliyetlerinden nakit−4−7−36157−31
Yatırım harcaması000000
Serbest nakit akışı−4−7−36157−31
Bilanço · dönem sonu
Toplam varlıklar607551513466439607
Özkaynak376368357349330376
Finansal borç54523361354
Nakit ve benzerleri451318184
Net borç494620−12−549
Oranlar
Brüt marj%20,2%19,9%33,5%31,7%16%28,7
FAVÖK marjı%1%6,6−%2,7%23,6−%3,8%7,2
Net kâr marjı−%166,3−%129,1−%24,2−%22,9−%233−%61,1
Özkaynak kârlılığı · yıllık−%18,4−%27,5−%10,2−%7,1−%29,9−%15,4
Net borç / özkaynak0,13×0,13×0,06×-0,03×-0,02×0,13×

≈ kümülatif farkla hesaplandı (ör. 12 aylık − 9 aylık). Nakit akışı yalnız kümülatif raporlandığı için hep farkla bulunur. Son 12 ay dört çeyreğin toplamıdır; bilanço kalemlerinde dönem sonu değeridir. Her çeyrek kendi tarihinin parasıyla: çeyrekler arası kıyas enflasyonu da içerir.

Satış ve kâr

Tek çeyrek · milyon TL · her çeyrek kendi tarihinin parasıyla
HasılatNet kâr
11
−25
2Ç25
27
−6
3Ç25
38
−9
4Ç25 ≈
20
−25
1Ç26
10
−17
2Ç26

Marjlar

Her 100 liralık satıştan kalan
Brüt marjFAVÖK marjıNet kâr marjı
%20,2%1−%166,32Ç253Ç254Ç25 ≈1Ç262Ç26
01 · Ne oldu?

Bu çeyrek ne oldu?

Hasılat geçen yılın aynı çeyreğine göre %26,1 geriledi; çeyrek 17 milyon TL zararla kapandı.

Değişimler geçen yılın aynı çeyreğine göre · 2Ç26 rakamlarından otomatik

2 maddede
  • Esas faaliyetler 5 milyon TL zarar etti.
  • FAVÖK marjı %1; geçen yılın aynı çeyreğinde −%3,8 idi (+4,7 puan).
02 · Kâr nereden geldi?

Satıştan net kâra: her basamakta ne kaldı

2Ç26 · milyon TL
10
Hasılat
−8
Satış maliyeti
2
Brüt kâr
−7
Faaliyet giderleri ve diğer
−5
Esas faaliyet kârı
−13
Faaliyet dışı, finansman, vergi
−17
Net kâr
03 · Kârın kalitesi

Kâr nakde dönüyor mu?

Esas faaliyet payı
—
Net kâr ya da esas faaliyet kârı eksi: oran hesaplanmaz
İşletme nakdi / net kâr
—
2Ç26: işletme nakdi −4 mn TL ≈, net kâr −17 mn TL
Serbest nakit akışı
−4 mn TL

Net kâr ve işletme nakdi

Tek çeyrek · milyon TL · nakit akışı kümülatif farkla (≈)
İşletme nakdiNet kâr
7
−25
2Ç25
15
−6
3Ç25
−36
−9
4Ç25 ≈
−7
−25
1Ç26
−4
−17
2Ç26
04 · Bilanço sağlığı

Borç ve nakit

2Ç26 dönem sonu
Net borç
49 mn TL
Net borç / FAVÖK
7,26×
son 12 ay FAVÖK ile
Cari oran
2,34×
1'in üstünde
Nakit
4 mn TL
finansal borcun %8'i

Özkaynak ve net borç

Dönem sonu · milyon TL · her dönem kendi tarihinin parasıyla
ÖzkaynakNet borç
330
−5
2Ç25
349
−12
3Ç25
357
20
4Ç25 ≈
368
46
1Ç26
376
49
2Ç26

Ölçütlere göre

Kural ve sektör medyanına göre; puan değildir
  • Net borç / özkaynak sektör medyanından yüksek (daha borçlu)0,13×
    sektör medyanı 0,13× (59 şirket)
  • Kaldıraç sektör medyanından düşük%38
    sektör medyanı %41,2 (59 şirket)
  • Cari oran 1'in üzerinde: kısa vadeli borçlar dönen varlıkla karşılanıyor2,34×
    ölçüt: 1,00× ve üzeri
05 · Sektördeki yeri

Gıda ve içecek şirketleri arasında

Şirketin konumu sektör medyanına göre; puan değildir

2Ç26 · Gıda ve içecek sektöründe, verisi güncel şirketler arasında · şeritte sağ taraf önde, çizgi medyan

  • Hasılat büyümesi57 şirket içinde 44.
    −%26,1medyan −%1,6
  • FAVÖK marjı56 şirket içinde 49.
    %1medyan %11,5
  • Net kâr marjı54 şirket içinde 52.
    −%166,3medyan %0,3
  • Özkaynak kârlılığı59 şirket içinde 48.
    −%18,4medyan −%0,6
  • Net borç / özkaynak59 şirket içinde 26. (düşük olan önde)
    0,13×medyan 0,13×
  • Kaldıraç59 şirket içinde 27. (düşük olan önde)
    %38medyan %41,2

Sektördeki benzerler

Gıda ve içecek · büyüklüğü en yakın şirketler · son çeyrek
IZINV ve aynı sektörden büyüklüğü en yakın şirketler
ŞirketNet kâr değişimiFAVÖK marjıNet borç / özkaynak
IZINV
İz Yatırım Holding · 2Ç26
—%10,13×
VANGD
Vanet Gıda Sanayi · 3Ç26
—−%28,6−0,01×
ERSU
Ersu Gıda · 3Ç26
—−%174,6−0,36×
DUNYH
Dünya Holding · 3Ç26
−%686−%34,9−0,74×
LYDYE
Lydia Yeşil Enerji · 3Ç26
—%58,3−0,02×
KUVVA
Kuvva Gıda · 2Ç26
—%34,91,26×
Sektör medyanı
59 şirket
−%42,2%11,50,13×

Benzerlik yalnız sektör ve büyüklüğe (sanayide hasılat, finansta toplam varlık) göre; iş modelleri farklı olabilir. Yatırım tavsiyesi değildir.

06 · Tablolar

Mali tablolar

Gelir tablosu · bilanço · nakit akışı · oranlar: 12 çeyrek, çeyreklik, kümülatif ve yıllıkTabloları aç →
07 · Grafikler

Son 12 çeyrek: gelir, kâr, nakit, marj, borç

Son 12 çeyrek

Bir göstergeye dokun, büyük grafikte açılır · Nasıl okunur?
HasılatSatış gelirleri
2Ç2610 mn TL▼ −%26,1 yıllık, reel2Ç25: 14 mn TL
0 mn20 mn40 mn60 mn3Ç244Ç241Ç252Ç253Ç254Ç251Ç262Ç26

kesikli çizgi: son 4 çeyreğin ortalaması (mevsim etkisini düzler) · çerçeve: geçen yılın aynı çeyreği · ≈ soluk: yaklaşık çeyrek (kümülatif farkla) · bugünün parasıyla: her çeyrek 2Ç26 sonu fiyatlarına yaklaşık TÜFE çarpanıyla taşındı; aşağıdaki tablo raporlardaki tutarları gösterir · Kaynak: KAP, 2Ç26

08 · Değerlendirme

Artılar, eksiler, izlenecekler

2Ç26 · KAP rakamlarından otomatik; yorum ya da tavsiye değildir

Değerlendirme · 2Ç26

Son çeyreğin KAP rakamlarından otomatik

Olumlu

1

Güçlenen, büyüyen

  • FAVÖK marjı −%3,8 → %1

Olumsuz

3

Zayıflayan, risk

  • Çeyrek 17 milyon TL zararla kapandı
  • Esas faaliyetler 5 milyon TL zararda
  • Hasılat yıllık %26,1 geriledi
09 · Kayıtlar

Künye, temettü, sermaye ve KAP

Açmak için satıra dokun