- Sektör
- Gıda ve içecek
- Ödenmiş sermaye
- 264 mn TL
- Ana ortak
- Döhler Gıda Sanayi Anonim Şirketi · %77,6
- Sonraki bilanço
- 9 Aylık 2026 · en geç 9 Kasım 2026
Konfrut Gıda (KNFRT), 2026 yılının 2. çeyreğinde 54 milyon TL net zarar açıkladı; zarar geçen yılın aynı çeyreğine göre küçüldü, hasılat reel olarak %58,1 arttı.
Kaynak: KAP · tarihinde güncellendi · yöntem
Tek bakışta KNFRT
| mn TL | 2Ç26 | 1Ç26 | 4Ç25 ≈ | 3Ç25 | 2Ç25 | Son 12 ay | Seyir |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir tablosu | |||||||
| Hasılat | 1.536 | 1.179 | 3.128 | 1.542 | 736 | 7.385 | |
| Brüt kâr | 184 | 111 | 256 | 106 | 60 | 657 | |
| FAVÖK | 61 | −27 | 107 | 47 | −23 | 188 | |
| Esas faaliyet kârı | 0 | −75 | 101 | 10 | −92 | 35 | |
| Net kâr | −54 | −77 | 16 | −34 | −107 | −149 | |
| Nakit akışı | |||||||
| İşletme faaliyetlerinden nakit | 10 | 28 | −139 | 305 | 33 | 205 | |
| Yatırım harcaması | −53 | 19 | −81 | −29 | −17 | −145 | |
| Serbest nakit akışı | −43 | 47 | −220 | 276 | 16 | 60 | |
| Bilanço · dönem sonu | |||||||
| Toplam varlıklar | 3.499 | 4.073 | 3.797 | 3.971 | 2.238 | 3.499 | |
| Özkaynak | 1.592 | 1.535 | 1.461 | 1.378 | 1.319 | 1.592 | |
| Finansal borç | 223 | 216 | 170 | 160 | 154 | 223 | |
| Nakit ve benzerleri | 17 | 49 | 28 | 12 | 10 | 17 | |
| Net borç | 206 | 167 | 141 | 148 | 144 | 206 | |
| Oranlar | |||||||
| Brüt marj | %12 | %9,4 | %8,2 | %6,9 | %8,1 | %8,9 | |
| FAVÖK marjı | %3,9 | −%2,3 | %3,4 | %3,1 | −%3,2 | %2,5 | |
| Net kâr marjı | −%3,5 | −%6,6 | %0,5 | −%2,2 | −%14,5 | −%2 | |
| Özkaynak kârlılığı · yıllık | −%13,5 | −%20,2 | %4,4 | −%9,8 | −%32,4 | −%9,4 | |
| Net borç / özkaynak | 0,13× | 0,11× | 0,10× | 0,11× | 0,11× | 0,13× | |
≈ kümülatif farkla hesaplandı (ör. 12 aylık − 9 aylık). Nakit akışı yalnız kümülatif raporlandığı için hep farkla bulunur. Son 12 ay dört çeyreğin toplamıdır; bilanço kalemlerinde dönem sonu değeridir. Her çeyrek kendi tarihinin parasıyla: çeyrekler arası kıyas enflasyonu da içerir.
Satış ve kâr
Marjlar
Bu çeyrek ne oldu?
Hasılat geçen yılın aynı çeyreğine göre %58,1 büyüdü; çeyrek 54 milyon TL zararla kapandı.
Değişimler geçen yılın aynı çeyreğine göre · 2Ç26 rakamlarından otomatik
- Esas faaliyetler 0 milyon TL zarar etti.
- FAVÖK marjı %3,9; geçen yılın aynı çeyreğinde −%3,2 idi (+7,1 puan).
Satıştan net kâra: her basamakta ne kaldı
Kâr nakde dönüyor mu?
Net kâr ve işletme nakdi
Borç artıyor, nakit yetiyor mu?
Özkaynak ve net borç
Ölçütlere göre
- Net borç / özkaynak sektör medyanından yüksek (daha borçlu)0,13×sektör medyanı 0,13× (59 şirket)
- Kaldıraç sektör medyanından yüksek%42,1sektör medyanı %41,2 (59 şirket)
- Cari oran 1'in üzerinde: kısa vadeli borçlar dönen varlıkla karşılanıyor1,88×ölçüt: 1,00× ve üzeri
Gıda ve içecek şirketleri arasında
2Ç26 · Gıda ve içecek sektöründe, verisi güncel şirketler arasında · şeritte sağ taraf önde, çizgi medyan
- Hasılat büyümesi57 şirket içinde 7.+%58,1medyan −%1,6
- FAVÖK marjı56 şirket içinde 45.%3,9medyan %11,5
- Net kâr marjı54 şirket içinde 33.−%3,5medyan %0,3
- Özkaynak kârlılığı59 şirket içinde 44.−%13,5medyan −%0,6
- Net borç / özkaynak59 şirket içinde 26. (düşük olan önde)0,13×medyan 0,13×
- Kaldıraç59 şirket içinde 31. (düşük olan önde)%42,1medyan %41,2
Sektördeki benzerler
Gıda ve içecek · büyüklüğü en yakın şirketler · son çeyrekBenzerlik yalnız sektör ve büyüklüğe (sanayide hasılat, finansta toplam varlık) göre; iş modelleri farklı olabilir. Yatırım tavsiyesi değildir.
Mali tablolar
Geçen yılla karşılaştırma (mn TL)
İki sütun da aynı KAP raporundan, aynı tarihin parasıyla (TMS 29): değişim reeldir.
Kaynak: KAP, 2Ç26 finansal raporu.
Son 12 çeyrek: gelir, kâr, nakit, marj, borç
Son 12 çeyrek
Bir göstergeye dokun, büyük grafikte açılır · Nasıl okunur?kesikli çizgi: son 4 çeyreğin ortalaması (mevsim etkisini düzler) · çerçeve: geçen yılın aynı çeyreği · ≈ soluk: yaklaşık çeyrek (kümülatif farkla) · bugünün parasıyla: her çeyrek 2Ç26 sonu fiyatlarına yaklaşık TÜFE çarpanıyla taşındı; aşağıdaki tablo raporlardaki tutarları gösterir · Kaynak: KAP, 2Ç26
Artılar, eksiler, izlenecekler
Değerlendirme · 2Ç26
Son çeyreğin KAP rakamlarından otomatikOlumlu
2Güçlenen, büyüyen
- FAVÖK marjı −%3,2 → %3,9
- Hasılat yıllık %58,1 büyüdü
Olumsuz
2Zayıflayan, risk
- Çeyrek 54 milyon TL zararla kapandı
- Esas faaliyetler 0 milyon TL zararda
Kontrol listesi · 2Ç26
Puan değildir; her satır tek bir göstergeye bakar. Yatırım tavsiyesi değildir. Nasıl okunur?Büyüme (geçen yılın aynı çeyreğine göre)
- ✓Hasılat reel olarak arttı+%58,1 · ölçüt: geçen yıla göre reel artış
- –Net kâr değişimi— · ölçüt: geçen yıla göre artış
Kârlılık
- ✓FAVÖK marjı geçen yılın aynı çeyreğinden yüksek%3,9 · geçen yıl %-3,2
- ✗Net kâr marjı sektör medyanının altında%-3,5 · sektör medyanı %0,3 (54 şirket)
- ✗Özkaynak kârlılığı sektör medyanının altında%-13,5 · sektör medyanı %-0,6 (59 şirket)
- –Kârın kaynağı— · ölçüt: en az yarısı (yalnız net kâr artıdayken)
Borçluluk ve likidite
- ✗Net borç / özkaynak sektör medyanından yüksek (daha borçlu)0,13× · sektör medyanı 0,13× (59 şirket)
- ✗Kaldıraç sektör medyanından yüksek%42,1 · sektör medyanı %41,2 (59 şirket)
- ✓Cari oran 1'in üzerinde: kısa vadeli borçlar dönen varlıkla karşılanıyor1,88× · ölçüt: 1,00× ve üzeri
Nakit
- ✓İşletme faaliyetleri nakit ürettiartıda · son çeyrek (≈)
Künye, temettü, sermaye ve KAP
Faaliyet konusu
TARIM FAALİYETLERİ VE TARIMSAL ÜRÜN TİCARETİ
Künye
- Sektör (KAP)
- Tarım ve Hayvancılık Avcılık ve İlgili Hizmet Faaliyetleri
- Halka açıklık (fiili dolaşım)
- %22,2
- Ortaklık yapısı (KAP)
- Döhler Gıda Sanayi A.Ş.%77,6
- Diğer%22,4
- Pazar
- Ana Pazar
- Bağımsız denetçi
- Analiz Bağımsız Denetim ve Danışmanlık A.Ş.
Kaynak: KAP şirket genel bilgileri, 1 Kasım 2026.
Sermaye artırımları
Kaynak: KAP sermaye artırımı / azaltımı bildirimleriBedelsiz artırımlar pay sayısını artırır; temettü tablosundaki eski yılların hisse başı tutarları bu yüzden bugünkü pay sayısıyla doğrudan karşılaştırılamaz.
Fonlarda
Eylül 2026 sonu · KAP portföy dağılım raporlarıYatırım fonlarının KAP'a bildirdiği portföy dağılım raporlarından (568 rapor okundu, 425 fonda BIST payı var; yalnız haftalık rapor veren serbest fonlar ay sonu haftasının raporuyla). Emeklilik fonları KAP'ta rapor yayımlamadığı için, taranmış görüntü raporlar da okunamadığı için dahil değil. Değerler ay sonu fiyatıyla; veri yaklaşık beş hafta gecikmelidir. Fonların en çok tuttuğu hisseler →
Son KAP bildirimleri
Tüm bildirimler KAP'ta ↗- 18 Ağustos 2026 · Finansal rapor2026 Yılı 6 Aylık Faaliyet Raporu
- 18 Ağustos 2026 · Finansal raporFinansal Rapor
- 21 Temmuz 2026 · İlişkili Taraf İşlemleri2026 Yılı Yaygın ve Süreklilik Arz Eden İlişkili Taraf İşlemleri Raporu'nun Sonuç Bölümü
- 18 Haziran 2026Konfrut Çukurova'nın Narenciye İşleme ve Soğuk Hava Depolama Tesisi Yatırımına İlişkin Teşvik Başvurusunun Onaylanması
- 15 Haziran 2026 · Yönetim Kurulu KomiteleriYönetim Kurulu Komitelerine Üye Seçimi
- KNFRT son çeyrekte kâr etti mi?
- Hayır. Konfrut Gıda, 2Ç26 döneminde 54 milyon TL net zarar açıkladı; zarar geçen yılın aynı çeyreğine göre küçüldü.
- KNFRT borçlu mu?
- 2Ç26 sonunda net borcu 206 milyon TL; bu, özkaynağının 0,13 katı. Sektör medyanı özkaynağın 0,13 katı.
- KNFRT temettü veriyor mu?
- KAP kayıtlarımızda bu şirketin nakit kâr payı dağıtımı yok.
- KNFRT bir sonraki bilançosunu ne zaman açıklayacak?
- 9 Aylık 2026 finansal raporu için yasal son gün 9 Kasım 2026. Şirketler raporu genellikle bu tarihten önce, akşam saatlerinde KAP'ta yayımlar.
- Konfrut Gıda ne iş yapıyor?
- Gıda ve içecek sektöründe. TARIM FAALİYETLERİ VE TARIMSAL ÜRÜN TİCARETİ