İçeriğe geç
BASCM

Baştaş Başkent Çimento

2Ç26 · 10 Ağustos 2026
+ Karşılaştır
Ödenmiş sermaye
660 mn TL
Ana ortak
Parfıcım Partıcıpatıons Fınancıeres Et Immobılıeres · %87,9

Baştaş Başkent Çimento (BASCM), 2026 yılının 2. çeyreğinde 140 milyon TL net kâr açıkladı; hasılat reel olarak %31,9 arttı.

Kaynak: KAP · tarihinde güncellendi · yöntem

Dönem
Tüm çeyrekler →
2Ç26 · Nisan–Haziran 2026
00 · Genel bakış

Tek bakışta BASCM

Son 5 çeyrek · rakamlar KAP finansal tablolarından · milyon TL
Fiyat grafiği: TradingView ↗
Hasılat
3,9 milyar TL
reel +%31,9
2Ç242Ç26
Net kâr
140 milyon TL
reel >+%1.000
2Ç242Ç26
FAVÖK
—
2Ç242Ç26
Serbest nakit akışı
—
2Ç242Ç26

Özet finansallar

Gelir tablosu, nakit akışı, bilanço ve oranlar tek yerde · milyon TLTüm tablolar →
mn TL2Ç264Ç25 ≈2Ç254Ç24 ≈2Ç24Son 12 aySeyir
Gelir tablosu
Hasılat3.919—2.249—1.689—
Brüt kâr599—439—66—
Esas faaliyet kârı290—177—−39—
Net kâr140—7—−215—
Bilanço · dönem sonu
Toplam varlıklar12.0919.8918.1517.3806.94212.091
Özkaynak8.1367.8366.6135.6974.9838.136
Finansal borç64160102301719641
Nakit ve benzerleri176347124167267176
Net borç465−287−22134452465
Oranlar
Brüt marj%15,3—%19,5—%3,9—
Net kâr marjı%3,6—%0,3—−%12,7—
Özkaynak kârlılığı · yıllık%6,9%NaN%0,4%NaN−%17,3—
Net borç / özkaynak0,06×-0,04×-0,00×0,02×0,09×0,06×

≈ kümülatif farkla hesaplandı (ör. 12 aylık − 9 aylık). Nakit akışı yalnız kümülatif raporlandığı için hep farkla bulunur. Son 12 ay dört çeyreğin toplamıdır; bilanço kalemlerinde dönem sonu değeridir. Her çeyrek kendi tarihinin parasıyla: çeyrekler arası kıyas enflasyonu da içerir.

Satış ve kâr

Tek çeyrek · milyon TL · her çeyrek kendi tarihinin parasıyla
HasılatNet kâr
1,7
−215
2Ç24
4Ç24 ≈
2,2
7
2Ç25
4Ç25 ≈
3,9
140
2Ç26

Marjlar

Her 100 liralık satıştan kalan
Brüt marjFAVÖK marjıNet kâr marjı
%15,3%3,62Ç244Ç24 ≈2Ç254Ç25 ≈2Ç26
01 · Ne oldu?

Bu çeyrek ne oldu?

Hasılat geçen yılın aynı çeyreğine göre %31,9 büyüdü, net kâr %1.000'den fazla arttı.*

Değişimler geçen yılın aynı çeyreğine göre · 2Ç26 rakamlarından otomatik

02 · Kâr nereden geldi?

Satıştan net kâra: her basamakta ne kaldı

2Ç26 · milyon TL
3.919
Hasılat
−3.320
Satış maliyeti
599
Brüt kâr
−309
Faaliyet giderleri ve diğer
290
Esas faaliyet kârı
−150*
Faaliyet dışı, finansman, vergi
140
Net kâr

* Esas faaliyet kârı 290 milyon TL, net kâr 140 milyon TL. Aradaki 150 milyon TL faaliyet dışında gitti: finansman, parasal kazanç ya da kayıp, vergi ve azınlık payı. Ayrıntı şirketin raporunda.

03 · Kârın kalitesi

Kâr nakde dönüyor mu?

Esas faaliyet payı
%207,3
kârın çoğu işin kendisinden
%50 altı: net kârın çoğu faaliyet dışı
İşletme nakdi / net kâr
—
2Ç26: işletme nakdi — ≈, net kâr 140 mn TL
Serbest nakit akışı
—

Net kâr ve işletme nakdi

Tek çeyrek · milyon TL · nakit akışı kümülatif farkla (≈)
İşletme nakdiNet kâr
−215
2Ç24
4Ç24 ≈
7
2Ç25
4Ç25 ≈
140
2Ç26
04 · Bilanço sağlığı

Borç ve nakit

2Ç26 dönem sonu
Net borç
465 mn TL
Net borç / FAVÖK
—
son 12 ay FAVÖK ile
Cari oran
1,40×
1'in üstünde
Nakit
176 mn TL
finansal borcun %27,5'i

Özkaynak ve net borç

Dönem sonu · milyon TL · her dönem kendi tarihinin parasıyla
ÖzkaynakNet borç
5,0
452
2Ç24
5,7
134
4Ç24 ≈
6,6
−22
2Ç25
7,8
−287
4Ç25 ≈
8,1
465
2Ç26

Ölçütlere göre

Kural ve sektör medyanına göre; puan değildir
  • Net borç / özkaynak sektör medyanından yüksek (daha borçlu)0,06×
    sektör medyanı 0,06× (53 şirket)
  • Kaldıraç sektör medyanından düşük%32,7
    sektör medyanı %41,2 (53 şirket)
  • Cari oran 1'in üzerinde: kısa vadeli borçlar dönen varlıkla karşılanıyor1,4×
    ölçüt: 1,00× ve üzeri
05 · Sektördeki yeri

Çimento ve inşaat şirketleri arasında

Şirketin konumu sektör medyanına göre; puan değildir

2Ç26 · Çimento ve inşaat sektöründe, verisi güncel şirketler arasında · şeritte sağ taraf önde, çizgi medyan

  • Hasılat büyümesi51 şirket içinde 5.
    +%31,9medyan +%2,8
  • Net kâr büyümesi33 şirket içinde 2.
    >+%1.000medyan −%12,6
  • Net kâr marjı49 şirket içinde 25.
    %3,6medyan %3,6
  • Özkaynak kârlılığı51 şirket içinde 23.
    %6,9medyan %3,8
  • Net borç / özkaynak53 şirket içinde 27. (düşük olan önde)
    0,06×medyan 0,06×
  • Kaldıraç53 şirket içinde 24. (düşük olan önde)
    %32,7medyan %41,2

Sektördeki benzerler

Çimento ve inşaat · büyüklüğü en yakın şirketler · son çeyrek
BASCM ve aynı sektörden büyüklüğü en yakın şirketler
ŞirketNet kâr değişimiFAVÖK marjıNet borç / özkaynak
BASCM
Baştaş Başkent Çimento · 2Ç26
>+%1.000—0,06×
EGPRO
Ege Profil · 2Ç26
+%100,1%18−0,04×
KLSER
Kaleseramik · 3Ç26
—%6,51,4×
BUCIM
Bursa Çimento · 2Ç26
—%17,80,26×
AKFIS
Akfen İnşaat · 3Ç26
>+%1.000%11,30,5×
BTCIM
Batıçim · 2Ç26
—%17,60,21×
Sektör medyanı
53 şirket
−%12,6%12,90,06×

Benzerlik yalnız sektör ve büyüklüğe (sanayide hasılat, finansta toplam varlık) göre; iş modelleri farklı olabilir. Yatırım tavsiyesi değildir.

06 · Tablolar

Mali tablolar

Geçen yılla karşılaştırma (mn TL)

İki sütun da aynı KAP raporundan, aynı tarihin parasıyla (TMS 29): değişim reeldir.

Kalem6A 20256A 2026Değişim
Gelir tablosu
Hasılat5.3466.459+%20,8
Brüt kâr900688−%23,5
FAVÖK647377−%41,8
Faaliyet kârı27140−%85,3
Net kâr (ana ortaklık)−46−309eksi büyüdü
Nakit akışı
İşletme faaliyetlerinden nakit292−442artıdan eksiye
Yatırım harcaması8231>+%1.000
Serbest nakit akışı284−673artıdan eksiye
Bilanço31 Ara 202530 Haz 2026Değişim
Toplam varlıklar11.64812.091+%3,8
Özkaynak (ana ortaklık)9.2278.136−%11,8
Nakit ve kısa vadeli yatırımlar409176−%56,8
Finansal borç71641+%802,7
Stoklar1.1801.679+%42,3
Ticari alacaklar3.0243.208+%6,1
Ticari borçlar1.8252.037+%11,6

Kaynak: KAP, 2Ç26 finansal raporu.

Gelir tablosu · bilanço · nakit akışı · oranlar: 7 çeyrek, çeyreklik, kümülatif ve yıllıkTabloları aç →
07 · Grafikler

Son 7 çeyrek: gelir, kâr, nakit, marj, borç

Son 7 çeyrek

Bir göstergeye dokun, büyük grafikte açılır · Nasıl okunur?
HasılatSatış gelirleri
2Ç263,9 mr TL▲ +%31,9 yıllık, reel2Ç24: 2,3 mr TL
0 mn1 mr2 mr3 mr4 mr2Ç234Ç232Ç244Ç242Ç254Ç252Ç26

kesikli çizgi: son 4 çeyreğin ortalaması (mevsim etkisini düzler) · çerçeve: geçen yılın aynı çeyreği · ≈ soluk: yaklaşık çeyrek (kümülatif farkla) · bugünün parasıyla: her çeyrek 2Ç26 sonu fiyatlarına yaklaşık TÜFE çarpanıyla taşındı; aşağıdaki tablo raporlardaki tutarları gösterir · Kaynak: KAP, 2Ç26

08 · Değerlendirme

Artılar, eksiler, izlenecekler

2Ç26 · KAP rakamlarından otomatik; yorum ya da tavsiye değildir

Değerlendirme · 2Ç26

Son çeyreğin KAP rakamlarından otomatik

Olumlu

2

Güçlenen, büyüyen

  • Net kâr yıllık %1.000'den fazla arttı (140 milyon TL)
  • Hasılat yıllık %31,9 büyüdü
09 · Kayıtlar

Künye, temettü, sermaye ve KAP

Açmak için satıra dokun