İçeriğe geç
LXGYO

Luxera GYO

2Ç26 · 19 Ağustos 2026
+ Karşılaştır
Halka arz karnesindeGelir düştü
Halka arz
Mar 2026
Ödenmiş sermaye
330 mn TL
Ana ortak
Cemal Süleyman · %18,8

Luxera GYO (LXGYO), 2026 yılının 2. çeyreğinde 19 milyon TL net kâr açıkladı; hasılat reel olarak %62,7 azaldı.

Kaynak: KAP · tarihinde güncellendi · yöntem

Dönem
2Ç26 · Nisan–Haziran 2026
00 · Genel bakış

Tek bakışta LXGYO

Son 2 çeyrek · rakamlar KAP finansal tablolarından · milyon TL
Fiyat grafiği: TradingView ↗
Hasılat
25 milyon TL
reel −%62,7
1Ç262Ç26
Net kâr
19 milyon TL
1Ç262Ç26
FAVÖK
−13 milyon TL
marj −%50,2
1Ç262Ç26
Serbest nakit akışı
−162 milyon TL
1Ç262Ç26

Özet finansallar

Gelir tablosu, nakit akışı, bilanço ve oranlar tek yerde · milyon TLTüm tablolar →
mn TL2Ç261Ç26Son 12 aySeyir
Gelir tablosu
Hasılat2520—
Brüt kâr82—
FAVÖK−13−58—
Esas faaliyet kârı6−52—
Net kâr19−72—
Nakit akışı
İşletme faaliyetlerinden nakit−120−694—
Yatırım harcaması−42−14—
Serbest nakit akışı−162−708—
Bilanço · dönem sonu
Toplam varlıklar9.4467.8989.446
Özkaynak2.0831.9942.083
Finansal borç434289434
Nakit ve benzerleri1.0071.0301.007
Net borç−573−742−573
Oranlar
Brüt marj%31,3%11,5—
FAVÖK marjı−%50,2−%289—
Net kâr marjı%76,3−%357,5—
Özkaynak kârlılığı · yıllık%3,6−%14,3—
Net borç / özkaynak-0,28×-0,37×-0,28×

≈ kümülatif farkla hesaplandı (ör. 12 aylık − 9 aylık). Nakit akışı yalnız kümülatif raporlandığı için hep farkla bulunur. Son 12 ay dört çeyreğin toplamıdır; bilanço kalemlerinde dönem sonu değeridir. Her çeyrek kendi tarihinin parasıyla: çeyrekler arası kıyas enflasyonu da içerir.

Satış ve kâr

Tek çeyrek · milyon TL · her çeyrek kendi tarihinin parasıyla
HasılatNet kâr
20
−72
1Ç26
25
19
2Ç26

Marjlar

Her 100 liralık satıştan kalan
Brüt marjFAVÖK marjıNet kâr marjı
%31,3−%50,2%76,31Ç262Ç26
01 · Ne oldu?

Bu çeyrek ne oldu?

Hasılat geçen yılın aynı çeyreğine göre %62,7 geriledi.*

Değişimler geçen yılın aynı çeyreğine göre · 2Ç26 rakamlarından otomatik

3 maddede
  • Net kâr (19 milyon TL) esas faaliyet kârını (6 milyon TL) aşıyor; finansman gelirleri, parasal kazanç ya da tek seferlik kalemler etkili.
  • Kâra rağmen serbest nakit akışı negatif (yaklaşık −162 milyon TL); yatırım harcaması ya da işletme sermayesi nakdi tüketti.
  • FAVÖK marjı bir önceki çeyreğe göre +238,8 puan değişerek −%50,2 oldu.
Satır arası notu · 2Ç26

Gelir yarıya indi, ilk yarı zararda.

Luxera GYO'nun ilk yarı gelirleri %51 azaldı; ikinci çeyrekte FAVÖK eksi 12,5 milyon TL. Çeyrek 19 milyon TL kârla kapandı ama ilk yarı toplamı 57 milyon TL zarar. Şirket net nakit pozisyonunda ve borcu çok düşük.

İlk yarı gelir −%51 · 2Ç net kâr 19 milyon TL · İlk yarı net zarar 57 milyon TL
02 · Kâr nereden geldi?

Satıştan net kâra: her basamakta ne kaldı

2Ç26 · milyon TL
25
Hasılat
−17
Satış maliyeti
8
Brüt kâr
−2
Faaliyet giderleri ve diğer
6
Esas faaliyet kârı
+13*
Faaliyet dışı, finansman, vergi
19
Net kâr

* Esas faaliyet kârı 6 milyon TL, net kâr 19 milyon TL. Aradaki 13 milyon TL faaliyet dışında kazanıldı: finansman, parasal kazanç ya da kayıp, vergi ve azınlık payı. Ayrıntı şirketin raporunda.

03 · Kârın kalitesi

Kâr nakde dönüyor mu?

Esas faaliyet payı
%30
kârın çoğu faaliyet dışından
%50 altı: net kârın çoğu faaliyet dışı
İşletme nakdi / net kâr
-6,32×
nakit kârın altında
2Ç26: işletme nakdi −120 mn TL ≈, net kâr 19 mn TL
Serbest nakit akışı
−162 mn TL

Net kâr ve işletme nakdi

Tek çeyrek · milyon TL · nakit akışı kümülatif farkla (≈)
İşletme nakdiNet kâr
−694
−72
1Ç26
−120
19
2Ç26
04 · Bilanço sağlığı

Şirket net nakitte

2Ç26 dönem sonu
Net nakit
573 mn TL
Net borç / FAVÖK
—
son 12 ay FAVÖK ile
Cari oran
1,22×
1'in üstünde
Nakit
1,0 mr TL
finansal borcun %232'i

Özkaynak ve net borç

Dönem sonu · milyon TL · her dönem kendi tarihinin parasıyla
ÖzkaynakNet borç
2,0
−742
1Ç26
2,1
−573
2Ç26

Ölçütlere göre

Kural ve sektör medyanına göre; puan değildir
  • Net borç / özkaynak sektör medyanından düşük (daha az borçlu)-0,28×
    sektör medyanı 0,01× (59 şirket)
  • Kaldıraç sektör medyanından yüksek%69,5
    sektör medyanı %24,1 (59 şirket)
  • Cari oran 1'in üzerinde: kısa vadeli borçlar dönen varlıkla karşılanıyor1,22×
    ölçüt: 1,00× ve üzeri
05 · Sektördeki yeri

Gayrimenkul şirketleri arasında

Şirketin konumu sektör medyanına göre; puan değildir

2Ç26 · Gayrimenkul sektöründe, verisi güncel şirketler arasında · şeritte sağ taraf önde, çizgi medyan

  • Hasılat büyümesi55 şirket içinde 50.
    −%62,7medyan +%2,2
  • FAVÖK marjı56 şirket içinde 52.
    −%50,2medyan %38,7
  • Net kâr marjı55 şirket içinde 9.
    %76,3medyan %12,8
  • Özkaynak kârlılığı59 şirket içinde 21.
    %3,6medyan %0,6
  • Net borç / özkaynak59 şirket içinde 2. (düşük olan önde)
    -0,28×medyan 0,01×
  • Kaldıraç59 şirket içinde 57. (düşük olan önde)
    %69,5medyan %24,1

Sektördeki benzerler

Gayrimenkul · büyüklüğü en yakın şirketler · son çeyrek
LXGYO ve aynı sektörden büyüklüğü en yakın şirketler
ŞirketNet kâr değişimiFAVÖK marjıNet borç / özkaynak
LXGYO
Luxera GYO · 2Ç26
—−%50,2−0,28×
SVGYO
Savur GYO · 3Ç26
—%39,7−0,12×
BKRGY
Bakırcı GYO · 3Ç26
<−%1.000—−0,19×
BEGYO
Batı Ege GYO · 3Ç26
—%49,50×
AVGYO
Avrasya YO · 2Ç26
—%39,4−0,06×
MRGYO
Martı GYO · 2Ç26
+%5,8%39,70,08×
Sektör medyanı
59 şirket
−%79,6%38,70,01×

Benzerlik yalnız sektör ve büyüklüğe (sanayide hasılat, finansta toplam varlık) göre; iş modelleri farklı olabilir. Yatırım tavsiyesi değildir.

06 · Tablolar

Mali tablolar

Geçen yılla karşılaştırma (mn TL)

İki sütun da aynı KAP raporundan, aynı tarihin parasıyla (TMS 29): değişim reeldir.

Kalem6A 20256A 2026Değişim
Gelir tablosu
Hasılat9546−%51,0
Brüt kâr2410−%57,6
FAVÖK−1−75eksi büyüdü
Faaliyet kârı−112−50eksi küçüldü
Net kâr (ana ortaklık)−179−57eksi küçüldü
Nakit akışı
İşletme faaliyetlerinden nakit130−814artıdan eksiye
Yatırım harcaması−756eksiden artıya
Serbest nakit akışı136−870artıdan eksiye
Bilanço31 Ara 202530 Haz 2026Değişim
Toplam varlıklar6.8479.446+%38,0
Özkaynak (ana ortaklık)1.0892.083+%91,3
Nakit ve kısa vadeli yatırımlar1021.007+%890,9
Finansal borç382434+%13,8
Stoklar4904.651+%849,0
Ticari alacaklar87105+%21,3
Ticari borçlar121391+%223,5

Kaynak: KAP, 2Ç26 finansal raporu.

Gelir tablosu · bilanço · nakit akışı · oranlar: 2 çeyrek, çeyreklik, kümülatif ve yıllıkTabloları aç →
07 · Grafikler

Son 2 çeyrek: gelir, kâr, nakit, marj, borç

Son 2 çeyrek

Bir göstergeye dokun, büyük grafikte açılır · Nasıl okunur?
HasılatSatış gelirleri
2Ç2625 mn TL▼ −%62,7 yıllık, reel
0 mn10 mn20 mn30 mn1Ç262Ç26

kesikli çizgi: son 4 çeyreğin ortalaması (mevsim etkisini düzler) · bugünün parasıyla: her çeyrek 2Ç26 sonu fiyatlarına yaklaşık TÜFE çarpanıyla taşındı; aşağıdaki tablo raporlardaki tutarları gösterir · Kaynak: KAP, 2Ç26

08 · Değerlendirme

Artılar, eksiler, izlenecekler

2Ç26 · Satır Arası notu ve şirket açıklamaları; yorum ya da tavsiye değildir

Değerlendirme · 2Ç26

Satır Arası notu ve şirket açıklamaları

Olumlu

2

Güçlenen, büyüyen

  • Net nakit 0,57 milyar TL
  • Finansal borç çok düşük

Olumsuz

4

Zayıflayan, risk

  • Gelir yarı yarıya geriledi
  • FAVÖK eksi
  • İlk yarı zararla kapandı
  • İşletme faaliyetlerinden nakit çıkışı

İzlenecek

2

Sonraki bilançoda bak

  • Proje satış ve teslim takvimi
  • Halka arz gelirinin kullanımı
09 · Kayıtlar

Künye, temettü, sermaye ve KAP

Açmak için satıra dokun