- Sektör
- Sigorta ve finans
- Ödenmiş sermaye
- 7,0 mr TL
- Ana ortak
- Pusula Finans Holding Anonim Şirketi · %28,4
- Sonraki bilanço
- 9 Aylık 2026 · en geç 9 Kasım 2026
Katılımevim (KTLEV), 2026 yılının 2. çeyreğinde 19,6 milyar TL net kâr açıkladı; net kâr geçen yılın aynı çeyreğine göre reel olarak %765,9 arttı (nominal %1.044 arttı).
Kaynak: KAP · tarihinde güncellendi · yöntem
Faktoring / finansal kiralama / finansman şirketi: tablolar BDDK şablonundan banka biçiminde gösterilir. "Net faiz geliri" faiz ve komisyon gelirlerinden finansman giderleri düşülmüş brüt kârdır; "krediler" faktoring, kiralama ve finansman alacaklarıdır. Enflasyon muhasebesi uygulanmaz (BDDK kararı); tutarlar nominal, yıllık değişimler enflasyondan arındırılmış (reel).
Tek bakışta KTLEV
| mr TL | 2Ç26 | 1Ç26 | 4Ç25 ≈ | 3Ç25 | 2Ç25 | Son 12 ay | Seyir |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir tablosu | |||||||
| Net faiz geliri | 5,2 | 4,0 | 5,2 | 3,7 | 2,8 | 18,1 | |
| Faaliyet gelirleri toplamı | 30,7 | 6,5 | 6,5 | 4,5 | 3,3 | 48,1 | |
| Kredi karşılıkları | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | −0,1 | |
| Faaliyet giderleri | −2,1 | −1,7 | −1,7 | −1,0 | −0,9 | −6,5 | |
| Net kâr | 19,6 | 3,4 | 3,3 | 2,5 | 1,7 | 28,7 | |
| Bilanço · dönem sonu | |||||||
| Toplam varlıklar | 92,9 | 56,7 | 47,5 | 35,0 | 24,3 | 92,9 | |
| Krediler | 37,8 | 27,4 | 19,0 | 10,9 | 7,6 | 37,8 | |
| Özkaynak | 34,4 | 15,8 | 12,5 | 9,0 | 6,6 | 34,4 | |
| Oranlar | |||||||
| Özkaynak kârlılığı · yıllık | %227,8 | %85 | %107,1 | %109,1 | %104,2 | %83,6 | |
| Gider / gelir | %6,7 | %26,5 | %26 | %23,1 | %28,1 | %13,5 | |
≈ kümülatif farkla hesaplandı (ör. 12 aylık − 9 aylık). Nakit akışı yalnız kümülatif raporlandığı için hep farkla bulunur. Son 12 ay dört çeyreğin toplamıdır; bilanço kalemlerinde dönem sonu değeridir. Her çeyrek kendi tarihinin parasıyla: çeyrekler arası kıyas enflasyonu da içerir.
Gelirden net kâra: her basamakta ne kaldı
Sigorta ve finans şirketleri arasında
2Ç26 · Sigorta ve finans sektöründe, verisi güncel şirketler arasında · şeritte sağ taraf önde, çizgi medyan
- Net kâr büyümesi21 şirket içinde 1.+%765,9medyan −%13
- Özkaynak kârlılığı21 şirket içinde 1.%227,8medyan %27,6
Sektördeki benzerler
Sigorta ve finans · büyüklüğü en yakın şirketler · son çeyrekBenzerlik yalnız sektör ve büyüklüğe (sanayide hasılat, finansta toplam varlık) göre; iş modelleri farklı olabilir. Yatırım tavsiyesi değildir.
Mali tablolar
Geçen yılla karşılaştırma (mn TL)
İki sütun da KAP raporundan. Şirket enflasyon muhasebesi uygulamıyor: rakamlar ve değişim nominal, enflasyonu da içerir.
Kaynak: KAP, 2Ç26 finansal raporu.
Son 12 çeyrek: gelir, kâr, nakit, marj, borç
Son 12 çeyrek
Bir göstergeye dokun, büyük grafikte açılır · Nasıl okunur?kesikli çizgi: son 4 çeyreğin ortalaması (mevsim etkisini düzler) · çerçeve: geçen yılın aynı çeyreği · ≈ soluk: yaklaşık çeyrek (kümülatif farkla) · bugünün parasıyla: her çeyrek 2Ç26 sonu fiyatlarına yaklaşık TÜFE çarpanıyla taşındı; aşağıdaki tablo raporlardaki tutarları gösterir · Kaynak: KAP, 2Ç26
Artılar, eksiler, izlenecekler
Kontrol listesi · 2Ç26
Puan değildir; her satır tek bir göstergeye bakar. Yatırım tavsiyesi değildir. Nasıl okunur?Büyüme
- ✓Net kâr geçen yılın aynı çeyreğine göre arttı+%765,9 · ölçüt: geçen yıla göre artış
Kârlılık
- ✓Özkaynak kârlılığı sektör medyanının üzerinde%227,8 · sektör medyanı %27,6 (21 şirket)
- ✗Faaliyet gelirlerinin çoğu faiz ve komisyon dışından (kur, ticari, diğer)%16,8 faiz + komisyon · ölçüt: faaliyet gelirlerinin en az yarısı
Künye, temettü, sermaye ve KAP
Faaliyet konusu
Tasarruf finansman faaliyeti: Bir sözleşme kapsamında önceden belirlenmiş koşulların gerçekleşmesi şartıyla konut, çatılı iş yeri veya taşıtın edinimi için faizsiz finansman esaslarına göre belirli bir süre tasarruf edilmesi, müşterilere finansman kullandırılması ve toplanan tasarrufların yönetimi faaliyetidir.
Künye
- Sektör (KAP)
- Finansman Şirketleri
- Halka açıklık (fiili dolaşım)
- %30,3
- Ortaklık yapısı (KAP)
- Pusula Finans Holding A.Ş.%28,4
- Emlak Katılım Tasarruf Finansman A.Ş.%20,8
- Ömer Burkay%9,3
- Pusula Portföy Kuzey Hisse Senedi Serbest (Tl) Fon (Hisse Senedi Yoğun Fon)▼ 2,44%8,6
- Diğer%32,9
- Ortaklıkta son değişiklikler
- 18 Eki → 1 Kas · Pusula Portföy Kuzey Hisse Senedi Serbest (Tl) Fon (Hisse Senedi Yoğun Fon): %11,0 → %8,6
- 18 Eki → 1 Kas · Halka açıklık: %26,5 → %30,3
- 14 Eki → 18 Eki · Emlak Katılım Tasarruf Finansman A.Ş.: %22,5 → %21,2
- 14 Eki → 18 Eki · Halka açıklık: %25,3 → %26,5
- 8 Eki → 14 Eki · Tera Yatırım Menkul Değerler A.Ş.: %48,0 → listeden çıktı
- 8 Eki → 14 Eki · Pusula Finans Holding A.Ş.: listede yok → %28,4
- KAP künyesinin önceki görüntüsüyle karşılaştırma; %5 altı ortaklar KAP'ta her zaman listelenmez.
- Pazar
- Ana Pazar
- Bağımsız denetçi
- Aksis Uluslararası Bağımsız Denetim A.Ş.
Kaynak: KAP şirket genel bilgileri, 1 Kasım 2026.
Temettü geçmişi
Kaynak: KAP kâr payı dağıtım bildirimleri · hisse başı brüt tutarlarBedelsiz sermaye artırımı ve bölünmeler nedeniyle eski yılların hisse başı tutarları bugünkü pay sayısıyla doğrudan karşılaştırılamayabilir. Yatırım tavsiyesi değildir.
Sermaye artırımları
Kaynak: KAP sermaye artırımı / azaltımı bildirimleriBedelsiz artırımlar pay sayısını artırır; temettü tablosundaki eski yılların hisse başı tutarları bu yüzden bugünkü pay sayısıyla doğrudan karşılaştırılamaz.
Fonlarda
Eylül 2026 sonu · KAP portföy dağılım raporlarıYatırım fonlarının KAP'a bildirdiği portföy dağılım raporlarından (568 rapor okundu, 425 fonda BIST payı var; yalnız haftalık rapor veren serbest fonlar ay sonu haftasının raporuyla). Emeklilik fonları KAP'ta rapor yayımlamadığı için, taranmış görüntü raporlar da okunamadığı için dahil değil. Değerler ay sonu fiyatıyla; veri yaklaşık beş hafta gecikmelidir. Fonların en çok tuttuğu hisseler →
Son KAP bildirimleri
Tüm bildirimler KAP'ta ↗- 8 Ekim 2026Yönetim Kurulu Üyesi İstifası Hakkında
- 22 Eylül 2026Adıyaman Şubemizin Faaliyete Başlaması Hk.
- 21 Eylül 2026Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi İstifası Hakkında
- 17 Eylül 2026Pay Devrine Yönelik Görüşmelerde Güncel Durum Hakkında
- 16 Eylül 202613.09.2026 Tarihli Özel Durum Açıklamamız Hakkında Bilgilendirme
- KTLEV son çeyrekte kâr etti mi?
- Evet. Katılımevim, 2Ç26 döneminde 19,6 milyar TL net kâr açıkladı; net kâr geçen yılın aynı çeyreğine göre reel olarak %765,9 arttı (nominal %1.044 arttı). Faaliyet gelirlerinin yalnız %17 kadarı faiz ve komisyondan; kalanı kur, ticari ya da diğer faaliyet gelirlerinden.
- KTLEV temettü veriyor mu?
- Evet. Son dağıtım 21 Temmuz 2026 tarihinde, pay başına brüt 0,0966 TL. Kayıtlı geçmişte 3 farklı yılda temettü dağıttı.
- KTLEV bir sonraki bilançosunu ne zaman açıklayacak?
- 9 Aylık 2026 finansal raporu için yasal son gün 9 Kasım 2026. Şirketler raporu genellikle bu tarihten önce, akşam saatlerinde KAP'ta yayımlar.
- Katılımevim ne iş yapıyor?
- Sigorta ve finans sektöründe. Tasarruf finansman faaliyeti: Bir sözleşme kapsamında önceden belirlenmiş koşulların gerçekleşmesi şartıyla konut, çatılı iş yeri veya taşıtın edinimi için faizsiz finansman esaslarına göre belirli bir süre tasarruf…