İçeriğe geç
GENKM

Gentaş Kimya

2Ç26 · 13 Ağustos 2026
+ Karşılaştır
Halka arz karnesindeKârdan zarara
Halka arz
Mar 2026
Ödenmiş sermaye
609 mn TL
Ana ortak
Macit Aydın · %30,5

Gentaş Kimya (GENKM), 2026 yılının 2. çeyreğinde 131 milyon TL net zarar açıkladı; hasılat reel olarak %6 azaldı.

Kaynak: KAP · tarihinde güncellendi · yöntem

Dönem
2Ç26 · Nisan–Haziran 2026
00 · Genel bakış

Tek bakışta GENKM

Son 2 çeyrek · rakamlar KAP finansal tablolarından · milyon TL
Fiyat grafiği: TradingView ↗
Hasılat
1,3 milyar TL
reel −%6
1Ç262Ç26
Net kâr
−131 milyon TL
reel −%209,6
1Ç262Ç26
FAVÖK
140 milyon TL
marj %11,1
1Ç262Ç26
Serbest nakit akışı
−10 milyon TL
1Ç262Ç26

Özet finansallar

Gelir tablosu, nakit akışı, bilanço ve oranlar tek yerde · milyon TLTüm tablolar →
mn TL2Ç261Ç26Son 12 aySeyir
Gelir tablosu
Hasılat1.2621.264—
Brüt kâr231366—
FAVÖK140287—
Esas faaliyet kârı113265—
Net kâr−13152—
Nakit akışı
İşletme faaliyetlerinden nakit−8182—
Yatırım harcaması−3−33—
Serbest nakit akışı−10149—
Bilanço · dönem sonu
Toplam varlıklar8.5798.2658.579
Özkaynak7.0356.6987.035
Finansal borç237411237
Nakit ve benzerleri1.0311.1161.031
Net borç−794−705−794
Oranlar
Brüt marj%18,3%29—
FAVÖK marjı%11,1%22,7—
Net kâr marjı−%10,4%4,1—
Özkaynak kârlılığı · yıllık−%7,5%3,1—
Net borç / özkaynak-0,11×-0,11×-0,11×

≈ kümülatif farkla hesaplandı (ör. 12 aylık − 9 aylık). Nakit akışı yalnız kümülatif raporlandığı için hep farkla bulunur. Son 12 ay dört çeyreğin toplamıdır; bilanço kalemlerinde dönem sonu değeridir. Her çeyrek kendi tarihinin parasıyla: çeyrekler arası kıyas enflasyonu da içerir.

Satış ve kâr

Tek çeyrek · milyon TL · her çeyrek kendi tarihinin parasıyla
HasılatNet kâr
1,3
52
1Ç26
1,3
−131
2Ç26

Marjlar

Her 100 liralık satıştan kalan
Brüt marjFAVÖK marjıNet kâr marjı
%18,3%11,1−%10,41Ç262Ç26
01 · Ne oldu?

Bu çeyrek ne oldu?

Hasılat geçen yılın aynı çeyreğine göre %6 geriledi; net sonuç 131 milyon TL zarara döndü.

Değişimler geçen yılın aynı çeyreğine göre · 2Ç26 rakamlarından otomatik

3 maddede
  • Esas faaliyetler 113 milyon TL kâr üretti, ancak finansman giderleri ve kur etkileri sonucu net zarara çevirdi.
  • FAVÖK marjı bir önceki çeyreğe göre −11,7 puan değişerek %11,1 oldu.
  • Borcundan 794 milyon TL fazla nakdi var (net nakit / özkaynak: %11,3).
Satır arası notu · 2Ç26

Satış yatay, çeyrek 131 milyon TL zararla kapandı.

Gentaş Kimya'nın ikinci çeyrek hasılatı reel %6 azalarak 1,26 milyar TL'ye indi, FAVÖK marjı %17'den %11'e geriledi ve çeyrek 131 milyon TL zararla kapandı. İlk yarı 76 milyon TL zarar (geçen yıl 262 milyon TL kâr); esas faaliyet kârı ise yalnızca %3,5 düştü, yani zararı faaliyet dışı kalemler getirdi. Şirket net nakit pozisyonunda.

Hasılat 1,26 milyar TL (−%6) · 2Ç net zarar 131 milyon TL · İlk yarı net zarar 76 milyon TL
02 · Kâr nereden geldi?

Satıştan net kâra: her basamakta ne kaldı

2Ç26 · milyon TL
1.262
Hasılat
−1.031
Satış maliyeti
231
Brüt kâr
−118
Faaliyet giderleri ve diğer
113
Esas faaliyet kârı
−244
Faaliyet dışı, finansman, vergi
−131
Net kâr
03 · Kârın kalitesi

Kâr nakde dönüyor mu?

Esas faaliyet payı
—
Net kâr ya da esas faaliyet kârı eksi: oran hesaplanmaz
İşletme nakdi / net kâr
—
2Ç26: işletme nakdi −8 mn TL ≈, net kâr −131 mn TL
Serbest nakit akışı
−10 mn TL

Net kâr ve işletme nakdi

Tek çeyrek · milyon TL · nakit akışı kümülatif farkla (≈)
İşletme nakdiNet kâr
182
52
1Ç26
−8
−131
2Ç26
04 · Bilanço sağlığı

Şirket net nakitte

2Ç26 dönem sonu
Net nakit
794 mn TL
Net borç / FAVÖK
—
son 12 ay FAVÖK ile
Cari oran
3,17×
1'in üstünde
Nakit
1,0 mr TL
finansal borcun %435,6'i

Özkaynak ve net borç

Dönem sonu · milyon TL · her dönem kendi tarihinin parasıyla
ÖzkaynakNet borç
6,7
−705
1Ç26
7,0
−794
2Ç26

Ölçütlere göre

Kural ve sektör medyanına göre; puan değildir
  • Net borç / özkaynak sektör medyanından düşük (daha az borçlu)-0,11×
    sektör medyanı 0,03× (38 şirket)
  • Kaldıraç sektör medyanından düşük%18
    sektör medyanı %39,1 (38 şirket)
  • Cari oran 1'in üzerinde: kısa vadeli borçlar dönen varlıkla karşılanıyor3,17×
    ölçüt: 1,00× ve üzeri
05 · Sektördeki yeri

Kimya, petrol ve plastik şirketleri arasında

Şirketin konumu sektör medyanına göre; puan değildir

2Ç26 · Kimya, petrol ve plastik sektöründe, verisi güncel şirketler arasında · şeritte sağ taraf önde, çizgi medyan

  • Hasılat büyümesi35 şirket içinde 28.
    −%6medyan +%7,2
  • Net kâr büyümesi22 şirket içinde 22.
    −%209,6medyan −%61,9
  • FAVÖK marjı33 şirket içinde 19.
    %11,1medyan %12,4
  • Net kâr marjı35 şirket içinde 30.
    −%10,4medyan %1,8
  • Özkaynak kârlılığı37 şirket içinde 32.
    −%7,5medyan %2,4
  • Net borç / özkaynak38 şirket içinde 8. (düşük olan önde)
    -0,11×medyan 0,03×
  • Kaldıraç38 şirket içinde 8. (düşük olan önde)
    %18medyan %39,1

Sektördeki benzerler

Kimya, petrol ve plastik · büyüklüğü en yakın şirketler · son çeyrek
GENKM ve aynı sektörden büyüklüğü en yakın şirketler
ŞirketNet kâr değişimiFAVÖK marjıNet borç / özkaynak
GENKM
Gentaş Kimya · 2Ç26
−%209,6%11,1−0,11×
MEPET
MEPET Metro · 2Ç26
—%6,7−0,06×
MRSHL
Marshall · 3Ç26
—%12,40,4×
ALKIM
Alkim · 2Ç26
+%38,8%6,90,02×
KPEKS
Kapeks Kimya · 2Ç26
+%18,8—0,03×
TKNKA
Teknika Plast · 3Ç26
−%97,7%21,30,23×
Sektör medyanı
38 şirket
−%61,9%12,40,03×

Benzerlik yalnız sektör ve büyüklüğe (sanayide hasılat, finansta toplam varlık) göre; iş modelleri farklı olabilir. Yatırım tavsiyesi değildir.

06 · Tablolar

Mali tablolar

Geçen yılla karşılaştırma (mn TL)

İki sütun da aynı KAP raporundan, aynı tarihin parasıyla (TMS 29): değişim reeldir.

Kalem6A 20256A 2026Değişim
Gelir tablosu
Hasılat2.6632.614−%1,9
Brüt kâr625622−%0,4
FAVÖK442445+%0,7
Faaliyet kârı410396−%3,5
Net kâr (ana ortaklık)263−76artıdan eksiye
Nakit akışı
İşletme faaliyetlerinden nakit−8174eksiden artıya
Yatırım harcaması2136+%69,5
Serbest nakit akışı−29139eksiden artıya
Bilanço31 Ara 202530 Haz 2026Değişim
Toplam varlıklar7.9478.579+%8,0
Özkaynak (ana ortaklık)6.1877.035+%13,7
Nakit ve kısa vadeli yatırımlar3781.031+%173,1
Finansal borç607237−%61,0
Stoklar829751−%9,4
Ticari alacaklar1.2231.215−%0,7
Ticari borçlar631703+%11,3

Kaynak: KAP, 2Ç26 finansal raporu.

Gelir tablosu · bilanço · nakit akışı · oranlar: 2 çeyrek, çeyreklik, kümülatif ve yıllıkTabloları aç →
07 · Grafikler

Son 2 çeyrek: gelir, kâr, nakit, marj, borç

Son 2 çeyrek

Bir göstergeye dokun, büyük grafikte açılır · Nasıl okunur?
HasılatSatış gelirleri
2Ç261,3 mr TL▼ −%6 yıllık, reel
0 mn500 mn1 mr1,5 mr1Ç262Ç26

kesikli çizgi: son 4 çeyreğin ortalaması (mevsim etkisini düzler) · bugünün parasıyla: her çeyrek 2Ç26 sonu fiyatlarına yaklaşık TÜFE çarpanıyla taşındı; aşağıdaki tablo raporlardaki tutarları gösterir · Kaynak: KAP, 2Ç26

08 · Değerlendirme

Artılar, eksiler, izlenecekler

2Ç26 · Satır Arası notu ve şirket açıklamaları; yorum ya da tavsiye değildir

Değerlendirme · 2Ç26

Satır Arası notu ve şirket açıklamaları

Olumlu

3

Güçlenen, büyüyen

  • Esas faaliyet kârı neredeyse korundu
  • Net nakit 0,8 milyar TL
  • Yurt dışı satış 0,32 milyar TL

Olumsuz

3

Zayıflayan, risk

  • Kârdan zarara geçiş
  • FAVÖK marjı %17,1 → %11,1
  • Zarar faaliyet dışı kalemlerden

İzlenecek

2

Sonraki bilançoda bak

  • Faaliyet dışı giderlerin (kur, değerleme) kaynağı
  • Mobilya/inşaat yan sanayi talebi
09 · Kayıtlar

Künye, temettü, sermaye ve KAP

Açmak için satıra dokun